Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Halkbank Metaverse’te Şube Açıyor

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan metaverse’teki şubelerinde “avatarlarını oluşturan kullanıcılara oyunlaştırma kurgusuyla ürün ve hizmetler hakkında bilgi vereceklerini” söylüyor

8 Kasım 2022 14:14

Güncellenme: 8 Kasım 2022 18:08

Türkiye’de metaverse’e adım atan kurumların sayısı gün geçtikçe artıyor. Halkbank tarafından yapılan basın açıklamasına göre banka, yerli startup GoArt iş birliğinde meteaverse’te şube açacak.


“Halkbank’ın metaverse şubesi kullanıcılara artırılmış gerçeklik teknolojisi ile cep telefonlarından üç boyutlu banka şubesi deneyimi sunmaya başladı” ifadeleri yer alan açıklama şöyle devam ediyor: “Bankacılık ürünlerine yönelik içeriklerle zenginleştirilen metaverse şube, hizmet noktalarına konumlandırdığı avatarlarla fiziki şube deneyimini dijitalleştiriyor. Metaverse şubede bankanın ürünlerine yönelik bilgilendirici içeriklerle birlikte, ürün başvurularına da yer veriliyor.”


Metaverse Bölüm Müdürlüğü kuruldu


Bünyesinde ayrıca Metaverse Bölüm Müdürlüğü kurduklarını açıklayan Halkbank’ın Genel Müdürü Osman Arslan, “Dijital teknolojilerin en yeni safhalarının başında metaverse gelmektedir. Halkbank olarak Türkiye’nin yüzyılında başkalarının açtığı sanal evrenlerde yer almaya çalışmadan, kendi evrenimizi kurmayı hedefledik. Metaverse stratejimizi adım adım uygulamak için Türkiye’de geliştirilen bir metaverse evreni ile iş birliği yaptık ve Web3 dönüşümü stratejimizi başlattık. Bu stratejinin ilk adımı olarak şubemizi açıyoruz” diye konuşuyor.


Markalara sanal deneyim inşa eden GoArt’ın adı, metaverse’e ilk defa adım atan şirketler için hiç de yabancı değil. Geçtiğimiz aylarda GoArt iş birliğinde önce Kiğılı’yı ve ardından Damat Tween’i metaverse’e taşıyan startup, bu sefer de Halkbank’la beraber çalışıyor.


Oyunlaştırma kurgusuyla ürün ve hizmetler hakkında bilgi verilecek


“Web3 çağının başlaması ile gündeme gelen metaverse’ün dayandığı blokzincir teknolojisinin denetlenebilir ve sürdürülebilir özellikleriyle şeffaf, gizli, arızalara karşı dirençli yapısını ve işlem maliyetini büyük oranda azaltmasını bankacılık sektörü için oldukça önemli buluyoruz” diye konuşan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, şöyle devam ediyor: “Blokzincir altyapısının geliştirilmesinde tıpkı diğer dijital ürünlerde olduğu gibi sadece ülkemizde değil dünyada da bankaların öncü olacağını öngörüyoruz. Halkbank olarak bu sürece aktif bir şekilde adapte olduk. Metaverse ve Web3 dönüşümünde global ölçekte hedeflerimizi belirleyip bir strateji haline getirdik. Faz faz hayata geçireceğimiz bu stratejinin ilk adımı olarak metaverse’te kendi şubemizi açtık. Avatarlarını oluşturup Halkbank portalından geçerek Halkbank Meta Şube’ye giren kullanıcılara oyunlaştırma kurgusuyla ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alma imkânı sunuyoruz.”


Halkbank’ın metaverse’teki şubesinin hemen yanında ise Halkbank Etkinlik Merkezi yer alacak. Basın açıklamasında bu alanda fuarlar, konserler ve eğitimler gerçekleştirileceği ifade edilirken, Aralık ayındaki düzenlenecek uluslararası sağlık sempozyumuna da dikkat çekiliyor: “Dünyada ilk defa dijital ikiz olarak gerçekleşecek sempozyum, konuşmaların gerçekleşeceği konferans salonunun Halkbank Metaverse Etkinlik Merkezinde konuşmacı avatarları ile eş zamanlı olarak yansıması şeklinde gerçekleşecek. Bu dikkat çekici sanal etkinlikte dünyanın farklı köşelerinden 100 davetli kongreye avatarlarıyla katılacak.”Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
GT Protocol, Türk Topluluğuna Özel İftar Etkinliğinde Buluştu

8 Nisan 2024 21:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk