Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Damat Tween’den Metaverse Açılımı

Yerli erkek giyim markası metaverse’te mağaza açacak ve koleksiyonlarının yüzde 20’sini NFT olarak satışa sunacak

28 Ekim 2022 16:58

Güncellenme: 30 Ekim 2022 13:26

Yerli erkek giyim markası Damat Tween metaverse’e adım atan şirketlerin arasına katılıyor. Şirket, meteaverse’te mağaza açacak ve sonbahar/kış kreasyonunu bu ortamda düzenleyecekleri defileyle tanıtacak. CoinDesk Türkiye’ye özel konuşan Damat’ın Pazarlama Grup Başkanı Büşra Orakçıoğlu, koleksiyonların yüzde 20’sini NFT olarak satışa sunacaklarını söylüyor.Damat Tween’in metaverse mağazalarında satışa sunulacak NFT koleksiyonu 30 parçadan ve 12 kombinden oluşuyor. Orakçıoğlu, metaverse yatırımlarını büyütmek istediklerini söylüyor: “Koleksiyonumuzu büyüterek, sadakat programımızı genişletmek istiyoruz. Müşterilerimizi nasıl metaverse’e çekeceğimize dair pazarlama teknikleri üzerine çalışıyoruz.” 


Metaverse’te kazanılan puanlar fiziksel mağazalarda kullanılacak


Damat Tween metaverse mağazasını ziyaret eden müşterilerine oyunlaştırma yoluyla puan kazandıracak. Müşteriler buradan kazandıkları puanları fiziksel mağazalarda da harcayabilecek. 


Orakçıoğlu, metaverse mağazalarında avatarların üzerinde yeni koleksiyonlarını görücüye çıkararak, satın alma dürtüsü aşılamaya çalıştıklarını söylüyor: “Şu anda bunun test süreçlerindeyiz. Bu mağazayı büyütüp nasıl daha geniş kitlelere sunabileceğimize kafa yoruyoruz.” 


Orakçıoğlu’na Damat Tween’in metaverse’e adım atmasındaki motivasyonu soruyoruz: Bütün yenilikler en çok moda sektörüne sirayet ediyor. Keza teknolojik gelişmeler de öyle. Globalde metaverse’e yatırım yapan dünyaca ünlü markalar var. Hem globali hem de Türkiye’yi eş zamanlı takip eden tek marka biziz. Yurt dışında yaklaşık 200 mağazamız var. Bizim de orada bir şekilde dünya trendlerini yakalamamız gerekiyordu, biz de konu hakkında Ar-Ge’mizi yaptık” diyor.


Damat Tween’den GoArt’a yatırım


Orka Holding bünyesinde faaliyet gösteren Damat Tween’in metaverse atılımı, markalara sanal deneyim inşa eden yerli startup GoArt iş birliğinde gerçekleşiyor. Metaverse konusunda danışmanlık hizmeti aldıklarını anlatıyor Orakçıoğlu: “GoArt’la tanıştık ve bize metaverse dünyasında mağaza açma teklifinde bulundular. Neredeyse bir yıldır metaverse mağazası üzerine çalışıyoruz. Hem mağaza tasarımı hem içeriği hem de NFT kıyafet koleksiyonu yapmak üzerine kolları sıvadık. Bir-iki hafta içinde de ilk lansmanımızı yapacağız.”


GoArt’ın ilk yatırım turuna “şirket olarak değil ancak yönetimde, bireysel bazlı” katıldıklarını söyleyen Orakçıoğlu, yatırım tutarına dair rakam paylaşmaktan imtina ediyor.  


“Metaverse’te gerçekleşen toplantılara katılım her zamankinden çok daha yüksekti” 


Damat Tween olarak her sezon başı yaptıkları tasarım ekibi liderleri ve mağazacıların bir araya geldiği geniş katılımlı toplantılarını metaverse’te yapmak için GoArt’a teklif götürdüklerini söyleyen Orakçıoğlu, sonuçtan çok memnun kaldıklarını anlatıyor: “Toplantıya katılım her zamankinden çok daha yüksekti ve normal bir toplantıya kıyasla daha çok soru aldık. Herkes kendi avatarını oluşturdu. 200’e yakın kişi bu toplantıya katılım gösterdi.”
Orakçıoğlu, Damat Tween’in metaverse üzerindeki buluşmasınun sadece tek bir toplantıyla sınırlı olmadığını, Orka Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu’nun motivasyon toplantısının da bu yeni evrende gerçekleştiğini söylüyor: “Süleyman Bey senede iki-üç defa motivasyon toplantıları yapar. Bu sefer de bu toplantıda Süleyman Bey’in avatarını yapalım dedik. Daha keyifli bir ortam olsun ve toplantıya giren herkesin Süleyman Bey’le yakın ama uzak bir iletişimi deneyimlemelerini istedik. Her şey çok yeni ve kimse neyle karşılaşacağını bilmiyordu. Ofiste herkes bilgisayar başında heyecanla bekliyordu. Süleyman Bey yeni dönem yatırımlarından bahsetti.” 
Damat Tween Kasım’ın ilk iki haftasında hem fiziksel hem de metaverse’ün birleştiği bir defile yapacak ve yeni sezon kampanyalarını da bu defilede tanıtacak. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BONK Revolut’ta Listelenmeye Başlıyor, "Öğren" Teşviği 1 Milyon Dolar

15 Şubat 2024 11:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk