Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kiğılı’dan “Canlı” Bir Metaverse Defilesi

Şirket, yerli metaverse platformu GoArt’la beraber düzenlediği ve sonbahar/kış kreasyonunu tanıttığı defilede canlı bir model kullandı

28 Eylül 2022 15:53

Güncellenme: 28 Eylül 2022 17:00

Yerli erkek giyim markası Kiğılı’nın Web3 serüveni son sürat devam ediyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında Türkiye’nin ilk giyilebilir NFT parçalarını holografik defileyle tanıtan Kiğılı’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, CoinDesk Türkiye’ye özel konuşmuş, “Halihazırda online alışveriş oranlarının büyük bir ivmeyle yükselişini devam ettirmesi, markaların metaverse dünyasına yatırım yapmasını bir bakıma zorunlu kılıyor” görüşünü paylaşmıştı.


Kiğılı’nin Web3 dünyasındaki bir sonraki adımıysa metaverse evreninde bugün gerçekleştirdikleri defile oldu. Yaklaşık 100 kişilik bir gazeteci ekibini herkese avatar seçtirerek defileye çağıran Kiğılı’nın bu hamlesi aynı zamanda bir ilk: Canlı bir modelin podyuma çıkarak gerçekleştirdiği defileyle Kiğılı, Türkiye’de bunu yapan ilk şirket konumunda.Toplantıda söz alan Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, “Perakendenin 10 yıl sonra alacağı noktayı teknolojik anlamda şimdiden zorluyoruz. Türkiye’nin ilk canlı metaverse defilesiyle sonbahar/kış kreasyonumuzu tanıtıyoruz” diye konuşuyor.


Aktarılan bilgilere göre Kiğılı’nın meta defilesi yerli metaverse platformu GoArt’la beraber tasarlanmış durumda. Ürünlerin yanı sıra görsel dünya tasarımlarına önem verdiğimiz meta defilemiz için ekibimizi daha da büyüttük. Bu alana yatırım yaparak ve işin uzmanlarıyla çalışarak teknoloji ve yazılım tarafını yerli yazılım firması GoArt’la beraber tasarladık” diye konuşuyor Suerdem.


Kiğılı’nın bugünkü defilesi şirketin bu alandaki son yatırımı olmayacak. Şirket yakın zamanda yine GoArt platformunda bir metaverse mağazası açmak istiyor. Suerdem aynı zamanda burada oyunlaştırma stratejisi izleyeceklerini söylüyor: “Kullanıcılara gerçek hayatta çeşitli sürprizler, faydalar ve hediyeler sağlayacak özel bir oyunu hayata geçireceğiz. Bunu konum tabanlı bir artırılmış gerçeklik oyunu olarak konumlandırıyoruz. Oyunun ana odağında ise NFT parçalar olacak” diyor Suerdem.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Acun Ilıcalı'nın Futbol Takımına Sponsor Olan Kripto Borsasının Sahibi Tutuklandı

29 Kasım 2023 16:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk