Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Genesis, Bitcoin ve Ether Varlıklarını Satmak için Onay Bekliyor

Şirket varlıklarının yaklaşık 1,4 milyar doları, şimdilerde spot borsa yatırım fonuna (ETF) dönüşen Grayscale Bitcoin Trust'ta (GBTC) tutuluyor.

5 Şubat 2024 14:22

Güncellenme: 5 Şubat 2024 14:29

İflas eden kripto kredi kuruluşu Genesis, yargıca Grayscale'in tröst ürünlerinde tutulan 1,6 milyar doların üzerinde bitcoin (BTC), ether (ETH) ve ethereum classic (ETC) satışını onaylamasını isteyen bir dilekçe sundu.


Önerge onaylanırsa, piyasa bitcoin üzerinde önemli bir satış baskısı daha görebilir. İflas eden diğer bir şirket FTX, ocak ayında 1 milyar doların üzerinde GBTC sattı. Bu da fiyatın 49.000 dolardan 39.000 dolara düşmesine büyük bir katkıda bulundu.


Genesis varlıklarının yaklaşık 1,4 milyar doları, şimdilerde spot borsa yatırım fonuna (ETF) dönüşen Grayscale Bitcoin Trust'ta (GBTC) tutuluyor. Ayrıca Grayscale Ethereum Trust'ta 165 milyon dolar ve Grayscale Ethereum Classic Trust'ta 38 milyon dolar bulunuyor.


Dosyada, GBTC hisselerinin bir kısmının Gemini Earn programının bir parçası olarak Genesis tarafından kripto borsası Gemini'ye devredildiği belirtildi. Genesis'in Gemini'ye teminat olarak verilen ancak asla devredilmeyen 31 milyon GBTC hissesini de istediği belirtildi.


Genesis ve Grayscale, 2022 yılındaki iflas dominosunun önemli oyuncuları olarak öne çıkmıştı.


Genesis'in en büyük alacaklısı, 100.000'den fazla kullanıcısının iflastan etkilendiğini ve toplamda 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında borcu olduğu tahmin edilen Gemini'dir.


Daha Fazla Oku

    EtherBitcoinGrayscalegbtcGenesis

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk