Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Gemini, Genesis’in Ana Şirketi DCG’nin 630 Milyon Dolarlık Ödemeyi Kaçırdığını Söyledi

Gemini, DCG’nin zor durumda kalmaması için Genesis, DCG ve alacaklılarla iş birliği içerisinde çalıştıklarını söylüyor.

22 Mayıs 2023 10:34

Güncellenme: 22 Mayıs 2023 12:06

Digital Currency Group (DCG), geçtiğimiz hafta Gemini’ye ödemesi gereken 630 milyon dolarlık ödemeyi aksattı.


Gemini’nin CEO’su Cameron Winklevoss, halihazırda bir iflas başvurusunda bulunan DCG’yi ve CEO’su Barry Silbert’ı, 900 milyon dolarlık krediyi geri ödememeleri durumunda dava açacağını söyleyerek tehdit etti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ise her iki firmayı Earn programı kullanarak kayıt dışı menkul kıymetler satmakla suçladı.


Gemini, internet sitesinde yaptığı açıklamada tartışmaların devam etmesi ve herhangi bir uzlaşmaya varılamaması söz konusu olursa DCG’nin onayını gerektirmeyen bir yeniden yapılanma planı önereceklerini söyledi.


DCG’nin sözcüsü, CoinDesk’in yorum talebine henüz yanıt vermedi.


Ayrıca Gemini, 200 binden fazla Earn kullanıcısı için Genesis’ten 1,1 milyar doların üzerinde dijital varlığın iadesini talep etmeye hazırlanıyor.


Geçtiğimiz hafta Genesis’in avukatları, Chapter 11 iflas planlarını sunmaya yönelik verilen sürenin uzatılmasını için başvuruda bulunmuşlardı.


İflas mahkemesi sürenin uzatılmasını onaylarsa iflas planını sunmaları için 27 Ağustos’a kadar zamanları olacak.


Ocak ayında yayımlanan mahkeme dosyasına göre Genesis’in Gemini, Cumberland, Mirana ve MoonAlpha Finance de dahil olmak üzere 3,5 milyar doların üzerinde borcu var.


Daha Fazla Oku

    DCGDigital Currency GroupGeminiGenesis

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk