Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

FTX, Sam Bankman-Fried’a Yaklaşık 2,2 Milyar Dolar Ödedi

İflas eden kripto borsası, Bankman-Fried ve diğer önemli çalışanlara toplamda 3,2 milyar dolarlık ödeme yaptı.

16 Mart 2023 13:41

Güncellenme: 16 Mart 2023 15:36

Çöküşüyle kripto piyasasını derinden etkileyen FTX borsasının yeni yönetimi, kurucu Sam Bankman-Fried’a (SBF) yaklaşık 2,2 milyar dolar ödediklerini açıkladı.

Şirketin yaptığı açıklamada, Bankman-Fried ve diğer önemli çalışanlara toplam 3,2 milyar dolar ödendiği belirtildi. Tüm bu ödemeler Varlık ve Borç Çizelgeleri tablosuyla gösterildi.

Yapılan ödemelerde SBF’den sonra en büyük paya sahip olan kişi, yaklaşık 587 milyon dolarla mühendislik direktörü Nishad Singh oldu. Singh, geçtiğimiz şubat ayında FTX’in çöküşünde rol oynayan dolandırıcılık ve komplo suçlamalarını kabullenmişti.

Ödemeler ağırlıklı olarak SBF’nin ticari şirketi Alameda Research’ten yapıldı. Alameda’nın sağladığı güvencesiz finansman, FTX’in kasım ayında gerçekleşen iflasını hızlandırmıştı.

Çizelgede gösterilen miktarların Bahamalar’daki lüks mülkelere harcanan 240 milyon doları ve bağışları içermediği de belirtildi.

FTX, iflas başvurusunu kasım ayında yapmıştı. SBF’den sonra gelen yeni CEO John J. Ray, şirketin çöküşü hakkında şunları söylemişti: “İflasın sebebi kurumsal kontrollerin ve finansman bilgilerinin asla sağlanmamış olması.”


Daha Fazla Oku

    SBFSam Bankman-FriedFTXiflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sam Bankman-Fried Haberi CoinDesk’e Ödül Kazandırdı

29 Eylül 2023 17:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk