Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Euler Finance, 200 Milyon Dolarına Kavuştu

Hacker, yaptığı eylemden dolayı özür mesajı göndermişti.

4 Nisan 2023 10:05

Güncellenme: 10 Nisan 2023 10:46

Merkeziyetsiz borç verme platformu Euler Finance, paylaştığı Twitter iletisinde, 200 milyon dolar değerinde varlığı hack’leyerek kurumu zor durumda bırakan hacker’ın tüm geri alınabilir fonları iade ettiğini açıkladı.


Arkham Intelligence’ın blok zinciri verileri, hacker’la bağlantılı kripto adresi tarafından, Pazartesi günü Euler'e yaklaşık 19 milyon dolar değerinde 10.580 ether (ETH) transfer edildiğini ortaya koydu ve bu işlem yılın en büyük hack olaylarından birinin mutlu sonla bitmesine olanak tanıdı.


Euler Finance, geçtiğimiz ay DAI, wrapped bitcoin (wBTC), stake edilmiş ether (sETH) ve USD coin’in de (USDC) içinde olduğu 200 milyon dolar değerinde dijital varlığın hack’lenmesine maruz kalmıştı.


Hacker, eylemin üzerinden geçen sürede, çalınan fonların büyük bir kısmını iade ederken ve bir blok zinciri işlemine eklenmiş özür mesajı da gönderdi.


Euler Finance, uğradığı yaklaşık 200 milyon dolarlık saldırı hakkında bilgi sağlayanlara 1 milyon dolarlık ödül vereceğini açıklamıştı.


CoinDesk’in açıklamasına göre, gerçekleşen saldırıda flaş kredi yöntemi kullanıldı.Euler, dağıtık sözleşmeler üzerinden gönderilen mesajlarda saldırganlara şunları söylemişti: “Mesajlarımızın takibini sağlıyoruz. Fonların yüzde 90’ı 24 içerisinde iade edilmezse tutuklanmanızı ve tüm fonların iadesini sağlayan bilgiler için 1 milyon dolarlık ödül ortaya koyacağız. Euler platformuna yapılan saldırıdan sizin sorumlu olduğunuzu biliyoruz. Gelecekteki potansiyel adımlar hakkında konuşmaya açık olup olmadığınızı öğrenmek için yazıyoruz.”

Daha Fazla Oku

    Euler Financehackfon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Gensler: Ether ETF'leri Eylül Ayına Kadar Tamamen Onaylanabilir

14 Haziran 2024 12:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk