Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Deutsche Bank, Taurus ile Kripto Saklama Hizmetine Girişiyor

Banka, kripto para birimlerini, tokenize varlıkları ve dijital varlıkları yönetmek için Taurus'un saklama ve tokenizasyon teknolojisini kullanacak.

14 Eylül 2023 18:08

Güncellenme: 14 Eylül 2023 19:13

Deutsche Bank, kripto para birimi güvenliği konusunda uzmanlaşmış İsviçre merkezli bir girişim olan Taurus ile dijital varlık saklama ve tokenizasyon hizmetlerine yönelik çalıştığını duyurdu.


Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank, haziran ayında kripto saklama lisansı için ülkenin finans gözlemcisi BaFin’e başvurduğunu açıklamıştı.


Bu gelişmede ülkenin firmaların kripto varlık saklama hizmetlerine yönelik kesin kurallar koyması ve hatta Avrupa’nın Kripto Varlıklar Piyasası (MiCA) düzenlemesi için önerilerde bulunması büyük rol oynuyor. Böylece geleneksel finans firmalarına dijital varlık endüstrisini keşfetmeleri için gereken netlik sağlanıyor.


Deutsche Bank şubat ayında Credit Suisse liderliğindeki 65 milyon dolarlık B Serisi turunun bir parçası olarak Taurus'a yatırım yaptı. Taurus kurucu ortağı Lamine Brahimi, Deutsche Bank'ın kripto saklama firmalarına olan ilgisinin 2021'in sonunda başladığını söyledi.


Brahimi, CoinDesk röportajında şöyle açıkladı: “Aslında anlaşmayı birkaç çeyrek önce planladık, banka müşterimiz haline geldi ve daha sonra Taurus’tan hisse almaya karar verdi. Ortaklığımız kripto para birimleri odağında olsa da kripto para birimlerinin ötesine geçmemizle tanınıyoruz. Böylece uygun bir ortam oluşursa banka tokenize varlıklar üzerine de çalışacak.”


Hedef Kitle ve Yöntem

Deutsche Bank’ın küresel menkul kıymet hizmetleri başkanı Paul Maley, planın kurumsal yatırımcılara ve şirket müşterilerine geniş çaplı bir dijital varlık saklama hizmeti sunmak olduğunu belirtti.


Maley, “İlk etapta seçilen kripto para birimleri ve bazı stabilcoin’lere yer vereceğiz. İlk etkileşimlerin bu para birimleri etrafında ilerlemesini bekliyoruz. Bununla birlikte, tokenize varlıkların potansiyelini göz ardı etmiyoruz” dedi.


Düzenlemelerdeki uluslararası farklılıklara değinen Maley, konu hakkında şunları söyledi: “ABD dışındaki düzenleyici ortamların (özellikle Avrupa ve Asya) birtakım netlikler sağlaması işleri kolaylaştırıyor.”


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    almanyaDeutsche Bankkripto saklamacustodytaurus

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yapay Zeka Token’ları ve Trader’lar Apple’ın Yeni Hamlesini Yeterince Etkileyici Bulmadı

11 Haziran 2024 10:31

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk