Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase Hisseleri, Borsa Gelirlerinin Yüzde 23 Artarak 773 Milyon Dolara Ulaşmasıyla Yükselişe Geçti

Kripto borsası, sonuçları piyasaların kapanmasından hemen sonra bildirdi.

5 Mayıs 2023 12:00

Güncellenme: 6 Mayıs 2023 12:24

Kripto borsası Coinbase (COIN), geçtiğimiz yılın 4. çeyreğinde 629 milyon dolarlık gelir sağlamıştı. FactSet verilerine göre analistler, borsanın bu yılın ilk çeyreğinde 655 milyon dolar bildirmesini bekliyorlardı fakat borsa bu tahmini aştı ve ilk çeyrekte 773 milyon dolarlık gelir sağladıklarını açıkladı. Şirket, 4. çeyrekte hisse başına 2,45 dolarlık kayıp yaşamıştı. Şimdi ise bu durum 1,45 dolarlık tahminleri yine yanlış çıkararak hisse başına 0,34 dolarlık kayıp değerine ulaştı.


İşlem hacmi, analistlerin 147,7 milyon dolarlık tahminlerine karşın 145 milyar dolarak belirlendi. Geçen yılın 4. çeyreğinde bu rakam yaklaşık 146 milyon dolardı.


Coinbase hisseleri ise mesai sonrası işlemlerde yaklaşık yüzde 8 artarak 53 doları gördü. Bitcoin’in yüzde 74’lük bir artış göstermesiyle borsanın hisseleri bu yıl yaklaşık yüzde 40 arttı.


Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, CoinDesk’e gönderilen açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Şu anda Coinbase dördüncü kripto döngüsünde ve her birinden daha da güçlü bir şekilde çıkıyor. Birinci çeyrekte FAVÖK oranını yönlendiren pazar koşullarını daha verimli kullanarak bu başarıyı sağladık.”


Yatırımcılar, Coinbase’in ABD dışında genişlemesinin bir parçası olan Bermuda’daki türev borsasıyla da yakından ilgileniyorlar. Bu gelişme ücretlerden sağlanan gelir üzerinde olumlu bir etki yaratabilir. Girişimin nedeni ise düzenleyicilerin ABD’deki kripto şirketlerine baskı yapmaya devam etmeleri.


Coinbase’in yatırım sorumlusu Anil Gupta da şunları ekliyor: “Buradaki amaç, türev piyasalarında daha baskın bir şekilde varolmak ve uluslararası müşteri kitlemize daha iyi hizmet vermek. Henüz her şey için çok erken, bu yüzden yakın vadede büyük bir finansal katkı beklemiyoruz ancak önümüzdeki çeyrekler için oldukça heyecanlıyız.”


Tüm ABD merkezli kripto şirketleri göz önüne alındığında Coinbase’in ülkede daha net düzenlemelerin kararlaştırılmasını savunan en aktif isimlerden biri olduğunu söylemek mümkün. Örneğin, mart ayında gelirlerin bildirilmesi sırasında şirketin CEO’su Armstrong, Washington’da bir süre daha kalmaya devam edip politikayı takip edeceğini açıklamıştı.


Amerika’nın kriptoda liderlik edebilecek ve küresel finansal sistemin iyileşmesine yardımcı olabilecek bir konumda olduğunu söyleyen Coinbase’in hissedarlara yazılan mektupta şu ifadeler yer alıyordu: “Bu yenilikçi teknolojinin gelişmesine yardımcı olmak ve Amerika’nın liderlik olarak kalabilmesi için daha spesifik kurallara ihtiyacımız var.”


Ayrıca Coinbase Kanada, Brezilya ve Singapur da dahil olmak üzere uluslararası genişlemeye çok fazla odaklansa da asıl işlerinin ABD merkezli operasyonları sürdürmek olduğunu söyledi.


Daha Fazla Oku

    Coinbasekripto borsalarıcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası Bitay'da Üst Düzey Atama

27 Eylül 2023 19:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk