Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

"Coinbase ABD’den Çekilebilir"

Armstrong, ABD’deki düzenleyici konusu bir netlik kazanmadığı takdirde ‘her ihtimali değerlendirebileceklerini’ dile getirdi.

18 Nisan 2023 13:34

Güncellenme: 18 Nisan 2023 14:06

Coinbase (COIN) CEO’su Brian Armstrong, eğer sektördeki düzenleyici meselesi netlik kazanmazsa borsanın ABD’den çekilmeyi düşünebileceğini belirtti.


Armstrong, Eski Maliye Bakanı George Osbourne’un Londra’daki Fintech Haftası’nda sorduğu Coinbase’in ABD’den çekilip çekilmeyeceği sorusuna yer değiştirme ya da gerekli olan neyse her ihtimalin değerlendirileceği yanıtını verdi.


Armstrong açıklamasında şunları dile getirdi: “ABD’nin kripto için önemli bir pazar olma potansiyelinin olduğunu düşünüyorum, ancak ihtiyacımız olan düzenleyici netliğini henüz göremiyoruz.” “Açıkçası, ABD’deki düzenleyici konusu bir netlik kazanmadığı takdirde önümüzdeki birkaç yıl içerisinde dünyanın başka bir yerine yatırım yapmayı değerlendirebiliriz.”


Armstrong, hem emtialardan hem de menkul kıymetlerden sorumlu sadece bir düzenleyici (Finansal Yürütme Otoritesi- FCA) olmasının Birleşik Krallık'taki düzenleyici netliğine olan avantajlarına değindi. Ancak ABD'de bu konuda iki ayrı organ bulunuyor: Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC).


"CFTC ve SEC'in yetki savaşının olduğu yerde bu talihsiz düzen işlemiyor" dedi.


“Açıkçası her birkaç haftada bir CFTC’nin ve SEC’in başkanlarından çelişkili ifadeler duyuyoruz. Böyle bir ortamda nasıl iş yapılabilir? Bu yüzden tek istediğimiz net bir kural kitabı.”


Coinbase yakın zamanda SEC'den, kayıt dışı menkul kıymetlerin listelenmesine ilişkin eli kulağında bir düzenleyici davası uyarısı anlamına gelen bir Wells Bildirimi (Wells Notice) almıştı.


Daha Fazla Oku

    CoinbaseSECdüzenleyici

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası OKX, Hong Kong Lisans Başvurusunu Geri Çekti

24 Mayıs 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk