Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BlackRock Bitcoin ETF’sinin DTCC Sitesinde Ortaya Çıkışı, Kayboluşu ve Geri Gelişi

Bitcoin’in fiyatı, BlackRock’ın önerdiği ETF’nin DTCC’nin web sitesinde görünmesinin ardından yükselişe geçti ancak salı günü siteden kaybolduğunda düştü. Şu an tekrardan görüntülenebiliyor.

25 Ekim 2023 09:32

Güncellenme: 25 Ekim 2023 11:54

Fevri bir şekilde trading’e girişilmesi kripto piyasasında ilk kez görülen bir şey değil. BlackRock’ın önerdiği bitcoin ETF’sine ait kodun Depository Trust & Clearing Corp.'un web sitesine eklenmesi, bitcoin (BTC) fiyatını önemli ölçüde etkiledi.DTCC sözcüsü, ETF’nin ağustos ayından bu yana web sitesinde yer aldığını doğruladı.


Ancak kripto trader’ları kodun siteye dahil edildiğini yeni fark etti ve bu gelişmeyi ürünün yakında onaylanacağına bir işaret olarak yordu. DTCC ise sitede yer alan herhangi bir ETF’nin düzenleyici onayına dair herhangi bir kanıt sunmadığını bildirdi. Açıklamaya göre, CUSIP kodunun alınması ve siteye eklenmesi, yalnızca bir hazırlık içerisinde olunduğunu gösteriyor. Bu sırada da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay beklenmeye devam ediliyor.


Pazartesi sabahı kripto trader’larının spekülasyonlarıyla 35 bin dolara fırlayan BTC, kodun sitede görünmemesiyle birlikte geriledi.


Ancak şu anda tekrardan sitede aktif hale geldi. 


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbitcoin etfbtcblackrock

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Solana ve Ethereum’da Küresel İnternet Kesintisiyle Alakalı Meme Coin’ler Ortaya Çıkıyor

19 Temmuz 2024 14:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk