Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

"İflas Kargaşasında Duruma Katkı Sunmak için Varız"

CEO temsilcisi Stephan Lutz, BitMEX’in şu anda mevcut kripto piyasasının avantajlarından sonuna kadar yararlandığını söyledi.

22 Mart 2023 10:25

Güncellenme: 22 Mart 2023 11:35

Kripto borsası BitMEX’in CEO temsilcisi Stephan Lutz, BitMEX’in üç kripto dostu bankanın iflas ettiği ve piyasa kargaşalarının yaşandığı bu dönemde durumu çözmeye katkıda bulunmak için kurulduğunu belirtti.

CEO temsilcisi, salı günü CoinDesk TV’nin First Mover programında şu ifadeleri kullandı: “Piyasanın durumu, BitMEX’in kurulmasındaki asıl sebep oldu. Geçen yılın sonundan bu yana bir ölüm vadisinden geçiyor gibiyiz. Ancak, piyasadaki avantajlardan yararlanmayı biliyoruz. Ekosistem ve topluluğumuz bize güvendiği için minnettarız.”

Lutz, bir kripto borsasının başarılı olabilmesi için borsanın güvenli türevlere odaklanması, müşteri varlıklarını ayrı tutabilmesi ve fiat dünyasıyla sınırlarını koruyabilmesi gerektiğini söyledi.

Yakın zamanda 2023 tahminleri raporunu yayımlayan BitMEX, işlem hacimlerinde ve piyasa payında yükseliş yaşıyor.

Muhtemel üç senaryo

BitMEX, yayımladığı raporda bu yıl kripto endüstrisi için gerçekleşebilecek üç senaryoyu detaylandırıyor. İlk senaryoda önemli kripto varlıklar için risk iştahı, Merkez Bankası’nın faiz oranını düşürmesiyle düzeliyor.

İkinci senaryoda yatırımcılar temkinli olmaya devam ediyor. Lutz’a göre bu durum insanların kriptoya dönmeden önce beklemeye devam ettikleri anlamına geliyor. Rapor, yatırım yapılması durumunda yasal projeleri seçmeyi öneriyor.

Lutz, üçüncü senaryonun düzenleyicilerin kriptoyu benimseyip benimsemediğine bağlı olduğunu söylüyor. Benimsemeleri durumunda ise kripto piyasasına olan güvenin ve piyasadaki şeffaflığın artması bekleniyor.

nakaDollar önerisi

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, bu ayın başlarında nakaDollar (NUSD) adlı bir stabilcoin önerisinde bulundu.

Hayes, bitcoin ve türevleri tarafından desteklenecek olan token’ın son derece likit olacağını ve yatırımcıların ilgisini çekeceğini söyledi.

Lutz, token’ın ABD dolarına bağlı ancak mevcut stabilcoin sisteminin risklerinden uzak bir birim olacağını da ekledi.


Daha Fazla Oku

    BitMEXCoinDesk TVStephan LutzStabilcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk