Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Tornado Cash, Yasal Savunması için 350 Bin Doların Üzerinde Para Topladı

Platformun geliştiricileri Alexey Pertsev, Roman Storm ve Roman Semenov kara para aklama iddialarıyla karşı karşıya.

24 Ocak 2024 12:25

Güncellenme: 24 Ocak 2024 12:53

Tornado Cash geliştiricileri Roman Storm ve Alexey Pertsev'in savunması için toplanan yasal fon, eski NSA muhbiri Edward Snowden'dan ve topluluktan 350 bin dolardan fazla destek topladı.


Roman Storm ve Roman Semenov, ABD'de kara para aklama ve yaptırım ihlalleri iddialarıyla karşı karşıya.


ABD ve Rusya çifte vatandaşı olan Storm, Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından tutuklandı ve Ağustos 2023'te kara para aklama ve yaptırım ihlalleriyle suçlanmasının ardından 2024'te yargılanmayı beklerken Washington eyaletinde ev hapsine alındı. Storm suçlamaları reddetmeye devam ediyor. Diğer bir geliştirici ve kurucu ortak olan Roman Semenov da suçlamalarda yer alsa da tutuklanmış değil.


DOJ, cüzdan adreslerini maskelemeye ve gönderen ile alıcı için anonimlik sağlamaya çalışan mixer hizmeti aracılığıyla 1 milyar dolardan fazla kripto paranın taşındığını iddia ediyor. Pertsev ise 2023'ten beri Hollanda'da hapiste.


"2024, hayatımın geri kalanını tanımlayacak olan bir yıl" diyen Storm, "Dürüst olmak gerekirse korkuyorum ama aynı zamanda topluluğun bu duruma yaklaşımı konusunda oldukça umutluyum. Lütfen yasal savunmam için bağışta bulunun."Daha Fazla Oku

    Tornado Cashkara para aklama

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk