Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Stanford Üniversitesi, FTX'in Verdiği "Hediyeleri" İade Edecek

Borsa, üniversiteye yapılan 5,5 milyon dolarlık bağış da dahil olmak üzere fonların usulsüz kullanıldığını iddia ederek Joshua Bankman ve Barbara Fried'a dava açtı.

20 Eylül 2023 10:54

Güncellenme: 20 Eylül 2023 11:10

Bloomberg haberine göre, Stanford Üniversitesi Sam Bankman-Fried'ın ebeveynleri tarafından verilen milyonlarca dolar değerindeki "hediyeleri" iade etme kararı aldı.


Stanford Hukuk Fakültesi'nde profesör olan Joseph Bankman ve Barbara Fried, borsaya ait milyonlarca doları usulsüz kullandıkları iddiasıyla FTX Group tarafından dava edildi. Yapılan harcamalar arasında Stanford Üniversitesi'ne bağışlanan 5,5 milyon dolar da bulunuyor.


Stanford Üniversitesi'nin sözcüsü, Bloomberg'e şunları söyledi: "FTX'in avukatlarıyla bu 'hediyelere' yönelik görüşmelerde bulunduk ve fonları tamamen iade etmeye karar verdik. FTX Foundation ve FTX ile ilişkili şirketler, Stanford'a pandemiyi önleme ve araştırma çalışmalarını desteklemek amacıyla ödeme yapmışlardı."


Aile suçlamaları kabul etmiyor

Bankman-Fried ailesi FTX tarafından yapılan tüm suçlamaları reddetti, oğulları ise şu anda cezaevinde ve önümüzdeki ay gerçekleşecek olan mahkeme için hazırlanıyor.


Ailenin avukatları, FTX'in açtığı dava sonrasında yorum talebinde bulunan CoinDesk'e şunları söyledi: "Bu suçlamalar, Joe ve Barbara'yı caydırmaya ve çocuklarının davası başlamadan önce jüri sürecini zayıflatmaya yönelik tehlikeli bir girişimden başka bir şey değil."


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    FTXbankman friedstanfordSBF

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk