Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Singapur’dan Three Arrows Kurucularına 9 Yıl Yasak

MAS, 3AC kurucularının Singapur'da herhangi bir sermaye piyasası firmasını yönetmelerini veya hissedarı olmalarını istemiyor.

14 Eylül 2023 09:13

Güncellenme: 14 Eylül 2023 10:32

Singapur’un mali düzenleyicisi, Three Arrows Capital'ın (3AC) kurucularına karşı ülkenin düzenlenmiş finansal hizmetler endüstrisinde faaliyet göstermelerini yasaklayan dokuz yıllık bir emir yayımladı.


Açıklamaya göre, Su Zhu ve Kyle Davies’in sermaye piyasası hizmeti veren herhangi bir şirkette yönetimde yer almaları, yönetici veya hissedar olmaları yasak.


MAS bu kararı Three Arrows’u soruşturmaya başlamasıyla verdiğini bildirdi. Düzenleyici, 2022’nin Haziran ayında Singapur ve İngiliz Virgin Adaları ayaklarının halkı yanlış bilgilendirdiği gerekçesiyle şirketi kınamıştı.


Aynı zamanda MAS, şirketin yeni bir fon yöneticisi atadığını bildirmediğini, atanan yöneticinin düzenlenmiş faaliyetler yürütmediğini ve şirketin uygun bir risk yönetimi yapısına sahip olmadığını söylüyor.


Politika, Ödemeler ve Mali Suçlar genel müdür yardımcısı Loo Siew Yee, şunları belirtiyor: “Fon yöneticilerinin, yatırımcıların çıkarlarını korumak adına sağlam risk yönetimi önlemleri alması gerekiyor. Komisyonumuz Bay Zhu ve Bay Davies’in düzenleyici gerekliliklerini açıkça göz ardı ettiğini saptadı. Yöneticilerinin görevlerini terk etmeleri durumunda bunun komisyona bildirilmesi gerektiğini onlar da biliyor. MAS, bu tür suistimallerde bulunan üst düzey yöneticileri tespit etmek amacıyla harekete geçmiş durumda.”


İhmaller bitmiyor

Zhu ve Davies’in en son girişimi olan kripto iflas talepleri borsası OPNX, ağustos ayında Dubai’nin Sanal Varlıkları Düzenleme Kurumu (VARA) tarafından 2,8 milyon dolarlık para cezasına çarptırılmıştı.


Para cezası, 14 Eylül itibarıyla hâlâ ödenmemiş görünüyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    OPNX3ACThree Arrows Capitalsingapur

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk