Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

3AC Kurucularına Ait OPNX Borsası, Dubai Kripto Düzenleyicisi Tarafından Para Cezasına Çarptırıldı

Kyle Davies, Su Zhu ve Mark Lamb tarafından kurulan borsa, mayıs ayında Sanal Varlıkları Düzenleme Kurumu (VARA) tarafından resmen kınanmıştı.

16 Ağustos 2023 17:04

Güncellenme: 16 Ağustos 2023 19:07

Dubai’nin Sanal Varlıkları Düzenleme Kurumu (VARA), kripto iflas alacaklıları borsası OPNX ve kurucularına 2,8 milyar dolarlık para cezası verdi.


OPNX, iflas eden hedge fonu Three Arrows Capital’ın (3AC) kurucuları Kyle Davies ve Su Zhu tarafından kuruldu. VARA, mayıs ayında borsayı resmen kınamıştı. 3AC iflasının hemen ardından başlatılan ve yatırımcıların iflas claim’lerini trade edebildikleri OPNX projesi, projenin başlangıç sürecinde Davies ve Zhu’nun ağır eleştiriler almasına sebep olmuştu.


Borsa, açılışının ilk 24 saatinde yalnızca 2 dolar değerinde işlem gördü ve projede yer aldığı iddia edilen büyük yatırımcılar bu iddiaları reddetti.


Şimdi ise OPNX, bu yılın başlarında VARA tarafından yayımlanan düzenlemeler uyarınca 10 milyon dirhem (2,7 milyon dolar) para cezasına çarptırıldı. Düzenleyici, aslen 2 Mayıs’ta verilen bu cezanın aylardır ödenmediğini bildirdi.


Bildiriye göre; Davies, Zhu, Mark Lamb ve OPNX’in CEO'su Leslie Lamb, düzenleyici tarafından verilen bireysel 54 bin dolarlık cezaları ödemekle kaldı. Bu cezalar da pazarlama ve reklamcılık standartlarını karşılamadıkları gerekçesiyle verilmişti.


VARA, ödenmemiş para cezalarına yönelik önlemler alacağını söyledi.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    vara3ACOPNXkripto borsasıiflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk