Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Sam Bankman-Fried'ın Avukatları Kefalet Koşulları Üzerinde Anlaştı

FTX kurucusuna internet erişimi olmayan bir telefon ve sınırlı işlevselliğe sahip bir dizüstü bilgisayar verilecek.

28 Mart 2023 12:18

Güncellenme: 28 Mart 2023 16:56

Pazartesi günü yayımlanan mahkeme belgelerine göre, kripto borsası FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried'ın (SBF) avukatları ABD savcılarıyla yeni kefalet koşulları üzerinde anlaşmaya vardı.

New York Bölge Yargıcı Lewis Kaplan’a onay için sunulan koşullar arasında, SBF’ye internet erişimi olmayan, kısa mesaj ve sesli aramalarla sınırlı olan bir telefon sağlanacak. Yalnızca onaylı web sitelerine erişimi olan, yine sınırlı işlevselliğe sahip bir dizüstü bilgisayar da verilecek.

Bankman-Fried, ebeveynlerinin evinde ikamet edecek. Kurucunun ailesi, oğullarının cihazlarını kullanmalarına veya eve izin verilmeyen cihazla getirmesine izin vermeyecek.

Önerilen bu koşullar, SBF’nin kefaletle serbest bırakıldığı sırada tanıklarla iletişim kurmaya çalıştığı şüpheleriyle gündeme gelmişti. Kurucu, önümüzdeki ekim ayında yargılanacağı dijital dolandırıcılık ve kara para aklama iddialarında suçsuz olduğunu savunmuştu.

Sam Bankman-Fried aralık ayında tutuklanmıştı. Ailesinin Kaliforniya’daki evlerini teminat gösterip 250 milyon dolarlık bir kefalet ödemesiyle serbest bırakılmıştı.


Daha Fazla Oku

    FTXSam Bankman-Fried

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk