Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Bankman-Fried, Kefaletinin Ardındaki İsimleri Açıklamak İstemiyor

Yargıç Lewis Kaplan, kefalet senedini imzalayan kimliği belirsiz iki kişinin kamuoyuna açıklanabileceğine karar vermişti.

8 Şubat 2023 08:38

Güncellenme: 8 Şubat 2023 12:21

FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried, yargıç Lewis Kaplan’ın, 250 milyon dolarlık kefalet senedini imzalayan iki kişinin kimliklerinin açıklanmasına yönelik verdiği karara itiraz etti.


Bankman-Fried'in anne ve babası da senedi imzalamıştı ancak diğer iki isim halen gizliliğini koruyor.


ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan, geçtiğimiz hafta, Şubat ayının ilk günlerinde kefalet senedini imzalayan kişilerin isimlerinin açıklanmasını isteyen bir grup haber kuruluşunun vermiş olduğu dört ayrı dilekçe lehinde karar vermişti.


Sam Bankman-Fried’ın avukatları bu karara karşı temyiz başvurusu yaptıkları için Yargıç Kaplan’ın vermiş olduğu karar en az 14 Şubat'a kadar ertelenmiş oldu.


Wall Street Journal, Bloomberg ve CoinDesk'in de aralarında olduğu bulunduğu medya kuruluşları, halkın konuya olan ilgisinin göz ardı edilemeyeceği gerekçesiyle iki kişinin kimliğinin açıklanması için dava açmıştı.


Bankman-Fried'in avukatları ise bu davaya karşılık, taraflara yöneltilebilecek olası fiziksel tehditlerin, kişilerin kimliklerini gizli tutmak için yeterli bir gerekçe olduğunu ileri sürmüşlerdi.


Daha Fazla Oku

    Sam Bankman-Friedkefaletyargıçitiraz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk