Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Ripple’ın SEC ile Mücadelesi Şirkete Yaklaşık 200 Milyon Dolara Mal Olacak

Brad Garlinghouse, 2023 Dubai Fintech Zirvesi’nde ABD’nin politikayı prensiplerinden üstün tuttuğunu söyledi.

8 Mayıs 2023 16:29

Güncellenme: 8 Mayıs 2023 17:10

Blok zinciri şirketi Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan yasal mücadelesi, şirkete yaklaşık 200 milyon dolara mal olacak.


Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, katıldığı Dubai Fintech Zirvesi’nde izleyicilere eğer bir kripto projesi girişiminde bulunacaklarsa bunu ABD’de yapmamayı tavsiye etti ve gerekçe olarak ülkenin politikayı prensiplerin üzerinde tutmasını gösterdi.


Şirket 2020 yılında SEC tarafından yaklaşık 1,3 milyar dolar değerinde XRP token’ın kayıt dışı şekilde satıldığı iddiasıyla dava edilmişti. Aynı yıl şirket, Dubai’deki merkezini açmıştı.


Kripto borsası FTX’in geçen yılki çöküşünden bu yana SEC, federal menkul kıymetler yasalarına uymadıklarını söyleyerek endüstrinin önde gelenlerinden bazılarına baskı yapmaya devam ediyor. Buna rağmen resmi belgelerde “dijital varlıkları” tanımayı da reddediyor.


Ripple’ın ürünlerini destekleyen token XRP olsa da şirket, token’larla olan mesafesini korumaya dikkat ediyor.


Cointelegraph’ın haberine göre, önümüzdeki üç ila altı hafta içerisinde SEC davasında bir karar verilmesi bekleniyor. Davanın Ripple’ın lehine sonuçlanacağına dair umutlar, XRP token fiyatının mart ayında yükselmesine neden oldu.


Daha Fazla Oku

    SECRippleXRP

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk