Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Revolut, ABD Kripto Platformunu Düzenleyici Belirsizlikler Nedeniyle Askıya Aldı

Dijital banka, ABD’li müşterilerin 3 Ekim’den itibaren kripto platformuna erişemeyeceklerini söyledi.

4 Ağustos 2023 16:04

Güncellenme: 4 Ağustos 2023 17:09

Dijital banka Revolut, düzenleyici ortamdaki belirsizlikleri gerekçe göstererek ABD kripto platformunu kapatacağını duyurdu.


ABD'li müşteriler, 2 Eylül'den itibaren Revolut aracılığıyla kripto satın alamayacaklar, ancak erişim tamamen devre dışı edilmeden önce 30 gün daha kripto satışına devam edebilecekler.


Platform, ABD'deki "gelişen düzenleyici ortam" ve "kripto piyasasındaki belirsizlikler" nedeniyle yerel banka ortağıyla birlikte operasyonları durdurmaya yönelik "zorlu bir karar aldıklarını" açıkladı.


Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) liderliğindeki ABD düzenleyicileri, Coinbase (COIN) ve Binance gibi kripto borsalarının yanı sıra solana (SOL), cardano (ADA) ve polygon (MATIC) gibi bir dizi token'ı hedef alıyor. Düzenleyiciler kripto piyasasına yönelik katı önlemler almaya devam ederken mevzubahis isimleri federal yasaları ihlal etmekle suçluyor.


Örneğin bu token'lar SEC tarafından kayıtsız menkul kıymetler olarak sınıflandırıldıktan hemen sonra Robinhood ve Revolut gibi birçok platform, ABD’de bu token’ları desteklemeyi bırakmıştı.


Revolut'un sözcüsü CoinDesk'e gönderdiği e-postada, "Kararın hafife alınmadığını bildirmek isteriz ve bunun hayal kırıklığı yaratabileceğinin de farkındayız. Bu karar, ABD dışındaki kullanıcılarımızı herhangi bir şekilde etkilemeyecektir ve küresel kripto müşterilerimizin ise yüzde 1'inden azını etkileyecektir” dedi.


Sözcü, Decrypt’e verdiği röportajda ise borsanın kripto ürünlerine erişim sağlamanın alternatif yollarını araştırdıklarını, gelecekte ABD’deki faaliyetlerine dönmeyi umduklarını söyledi.


Dünya çapında yaklaşık 25 milyon müşterisi olan Londra merkezli Revolut, başta Avrupa olmak üzere birçok bölgede trading ve staking dahil bir dizi kripto hizmeti sunmaktadır.


İlginizi çekebilir:



Daha Fazla Oku

    dijital bankacılıkrevolutkriptoabd

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BTCTurk Hacklendi, Binance Süreç için Destek Veriyor

22 Haziran 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk