Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Revolut, İngiltere'de Kripto Hizmeti Vermek İçin FCA Kaydı Kazandı

Banka, 26 Eylül'de İngiltere finansal gözlemcisi tarafından kripto varlık firmaları siciline kaydedildi.

27 Eylül 2022 14:47

Güncellenme: 27 Eylül 2022 15:53

Fintech unicorn’u Revolut, Birleşik Krallık’ta kripto hizmetleri vermek için Finansal Davranış Otoritesi FCA’den onay aldı.

33 milyar dolar değerlemeye sahip Revolut, 26 Eylül'de İngiltere finansal gözlemcisi tarafından kripto varlık firmaları siciline eklendi.

Revolut daha önce, başvuru süresi devam ederken faaliyetlerini sürdürebilmek için kurulan FCA'nın Geçici Kayıt Rejimi kapsamında İngiltere'ye kripto alım, satım teklifi yapmıştı. Onay alınması gereken son tarih Mart sonunda bittiği için FCA belirli sayıdaki firmanın kesinlikle TRR'de kalmasına izin verdi.

Revolut, Nisan ayı başında CEX.I0, Copper Technologies, GlobalBlock ve Moneybrain ile beraber TRR'deki beş firmadan biriydi. Diğer dört firma ise onay alamamıştı.

FCA sözcüsü CoinDesk'e e-posta yoluyla yaptığı açıklamada,  “Revolut'un TRR’den çıkartıldığını ve kripto varlık firması olarak tam kaydını  onaylıyoruz. Revolut, kara para aklamaya karşı gerekliliklerini karşılayacak sistemlere ve kontrollere sahip olması yönündeki talimatları kabul etti” dedi.

Revolut, bir süre önce de  Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na kaydolarak Avrupa Ekonomik Alanı’nda hizmet verme yetkisi almıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk