Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Nomura Destekli Kripto Saklama Şirketi Komainu, Dubai’den Lisans Aldı

Artık şirket, ülkede bulunan müşterilere kurumsal staking ve teminat yönetimi de dahil olmak üzere tüm dijital varlık saklama hizmetlerini sunabilir.

22 Ağustos 2023 17:25

Güncellenme: 23 Ağustos 2023 10:15

Nomura, Ledger ve CoinShares'in kripto para saklama alanında ortak girişimi olan Komainu, Dubai'deki Sanal Varlık Düzenleme Kurumu'ndan (VARA) bir işletme lisansı aldı.


Artık şirket, ülkede bulunan müşterilere kurumsal staking ve teminat yönetimi de dahil olmak üzere tüm dijital varlık saklama hizmetlerini sunabilir. Ayrıca Komainu, Komainu Connect platformu aracılığıyla müşterilere dijital varlıklarını teminat olarak kullanma imkanı sağlayacak.


Ülkenin kripto sektörünün ilgisini çekmeye yönelik çalışmaları devam ediyor. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mart 2022'de VARA'yı dünyanın ilk bağımsız kripto düzenleyicisi olarak ilan etti. Finansal hizmetler devi Nomura'nın dijital varlık iştiraki Laser Digital, bu ayın başlarında VARA'dan bir işletme lisansı aldı. Aynı şekilde, dünyanın en büyük kripto borsası Binance, temmuz ayında Dubai'de faaliyet göstermek üzere lisans almayı başardı.


Komainu'nun strateji başkanı Sebastian Widmann, “Fonların ve borsa lansmanlarının varlıklarda yol açtığı bu yükselişte muazzam fırsatlar görüyoruz” dedi.


Haziran 2020'de piyasaya sürülen Komainu; borsalara, finansal kurumlara, varlık yöneticilerine, şirketlere ve devlet kurumlarına kripto saklama hizmetleri sunuyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    DubaivaraNomuraLedgerKomainu

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk