Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Kongre Üyesi Torres, Kriptoya Yaklaşımı Nedeniyle SEC'e Soruşturma Çağrısında Bulundu

Temsilci Torres (D-N.Y.), SEC’in genel müfettişi Deborah Jeffrey ve Hükümet Hesap Verebilirlik Ofisi’nin denetimcisi Gene Dodaro’ya birer mektup gönderdi.

14 Temmuz 2023 10:36

Güncellenme: 14 Temmuz 2023 12:16

Kongre üyesi Ritchie Torres, perşembe günü kamuoyuna açıkladığı iki mektupta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) “dijital varlıklara yönelik gelişigüzel ve ağır yaklaşımı” nedeniyle iki ayrı bağımsız soruşturma talep etti.


Temsilci Torres (D-N.Y.), SEC’in “dijital varlık ticareti yapmayan bir dijital varlık ticareti platformu” olan Promethuem’a özel amaçlı broker-dealer (SPND) lisansı vermesi ancak gerçek dünyadaki dijital varlık platformlarını kaydetmeye yönelik bir süreç oluşturmadaki başarısızlığı nedeniyle komisyona soruşturma açılması gerektiğini düşünüyor.


Torres, mektubunda şu ifadeleri kullanıyor: “Yanıltıcı bir dijital varlık platformunu lisanslamaya yönelik şüpheli karar, Gary Gensler’ın kayıt sürecini siyasallaştırma yönündeki girişimini yansıtıyor. SEC, gerçek dünyada faaliyet gösteren ticaret platformları söz konusu olduğunda hiçbir yere varmayan bir köprü görevi görüyor.”


Kongre üyesi, SEC’i “hız sınırı belirlemeden sürücülerin hızlı sürdüklerini iddia eden ve keyfi olarak ceza kesen aşırı hevesli bir trafik polisi” olarak nitelendiriyor ve “uygulama yoluyla düzenleme yapmaya çalışmanın etkili bir yol olmadığını” belirtiyor.


Prometheum CoinDesk’in yorum talebine henüz yanıt vermiyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    SECkriptodijital varlıklarprometheum

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk