Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Milletvekili Torres: “Bankman-Fried patolojik bir yalancı”

CoinDesk TV’ye konuşan ABD milletvekili Torres, Sam Bankman-Fried’dan aldığı 2.900 dolarlık bağışı nerede kullandıklarını anlattı.

15 Aralık 2022 11:55

Güncellenme: 15 Aralık 2022 13:14

CoinDesk TV’ye konuşan ABD’li milletvekili Ritchie Torres, FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried için “patolojik bir yalancı” ifadesini kullandı. Finasal Hizmetler Komitesi’nin bir üyesi olan Torres, bunu söyleyebilecek kadar yeterli derecede kanıt olduğunu da belirtti.


Salı günü FTX’in iflas etmesiyle ilgili yapılan duruşmaya da katılan Torres, burada paylaşılan detayların kendisini “şok ettiğini” belirtti. Ayrıca Bankman-Fried'ın Ponzi şeması yöntemiyle müşterilerinin milyonlarca dolarını kötüye kullandığını düşündüğünü de ekledi.


Bu duruşmada Bankman-Fried’ın da ifade vermesi bekleniyordu ancak duruşmadan bir gün önce gözaltına alındığı için katılamadı. FTX’in eski CEO’su hakkında ABD tarafından internet dolandırıcılığı, kar para aklama gibi suçlamalar yapıldı.


Bankman-Fried’ın attığı tweet’ler nedeniyle insanların FTX’te her şeyin yolunda gittiğini ve şirketin yeterli varlığa sahip olduğunu düşündüklerini belirten Torres, “Ancak bu açıklamalar insanları yanılttı” dedi.


Öte yandan Bankman-Fried’ın karşı karşıya olduğu suçlamalardan biri de siyasi bağışlar. Üstelik Torres de Bankman-Fried’dan 2.900 dolarlık bağış alan kişilerden biriydi. Ancak bunu “istenmeyen bağış” olarak niteleyen Torres, bu paranın hayır kurumlarına verildiğini söyledi.


Torres, Bankman-Fried ile çok az bağlantısı olduğunu vurguladı. Ancak Mart ayında Torres’in de dâhil olduğu sekiz komite üyesi Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) bir yazı göndererek FTX ve Coinbase’e yönelik soruşturma çabalarını eleştirmişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Alibaba’da Yeniden Yapılanma Dönemi

29 Mart 2023 13:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk