Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Japonya, Web3'ü Teşvik Eden Daha Fazla Politikanın Geleceğini İşaret Ediyor

Fumio Kishida, Web3 ekosistemini geliştirmek ve içerik endüstrisini canlandırmak istiyor.

25 Temmuz 2023 09:21

Güncellenme: 25 Temmuz 2023 09:47

Japonya başbakanı Fumio Kishida, ülkenin yıllık politika çerçevesinin kullanıcı korumasını da dikkate alan Web3 token’larını kullanmaya yönelik iyileştirmeler ve içerik endüstrisini canlandırmaya yönelik adımlar içerdiğini söyledi.


Tokyo’daki WebX konferansında yayımlanan video kaydında Kishida, Liberal Demokrat Parti’nin Web3’ü benimsemeye devam ettiğini vurguladı.


Ülke lideri inovasyona, start-up’lara ve dijital dönüşüme odaklanarak büyümeyi amaçlayan ekonomi politikasını açıklayarak “Web3’ün kapitalizmin yeni formunun bir parçası olduğunu” yineledi ve ekledi:


“Büyük bir Japon şirketi, çok yakında metaverse’de değerli bir ekonomik bölge yaratacak olan iddialı ve büyük ölçekli projesini duyuracak.”


İktidardaki Liberal Demokrat Parti'nin politika araştırma konseyi başkanı Koichi Haguida, Kishida'nın konuşmasından hemen önce partinin Web3'e yönelik tutumunu ortaya koymak adına bir konuşma yaptı ve sektöre aşina olmayanların bile "kapsayıcı bir duruş" sergilemesi gerektiğini söyledi.


Geçtiğimiz yıldan bu yana Japonya’nın bir avuç politikacısı NFT’ler, stabilcoin’ler ve DAO’ları kapsayan yönergeler üzerinde çalışıyor ve proje girişimcilerini ülkeden uzaklaşmak zorunda bırakan vergi gereksinimini kaldırıyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Japonyaweb3kriptometaverse

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk