Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

G7’den, Gelişmekte Olan Ülkelerin CBDC Tanıtımına Yardım Eli

Japonya'nın üst düzey mali diplomatı Masato Kanda, “FTX'in iflası, tutarlı bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunun göstergesiydi” dedi.

12 Nisan 2023 10:43

Güncellenme: 12 Nisan 2023 12:53

Japonya'nın kıdemli mali diplomatı Masato Kanda, Salı günü Washington’da gerçekleştirilen seminerde yaptığı konuşmada, G7 ülkelerinin, gelişmekte olan ülkelerin merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC'ler) tanıtmalarına yardımcı olmaya odaklanacağını söyledi.


Japonya'nın Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Maliye Bakan Yardımcısı Kanda, “Mobilize olabilen dijital teknolojiler, daha geniş kitlelere daha ucuz ve daha hızlı bir şekilde uzun yıllar yarar sağlıyor ancak burada teknolojilerin zorlukları devreye giriyor. Böyle bir ortamda şeffaflığı ve sağlam yönetişimi devreye alarak CBDC'lerin geliştirilmesinden kaynaklanan risklere dikkat etmeliyiz” dedi.


Japonya Başbakanı Fumio Kishida, bu yıl Hiroşima'da gerçekleştirilecek G7 zirvesine ev sahipliği yapacak.


Kripto düzenlemesine yönelik tartışmaların, Mayıs’ta G7 ülkeleri maliye bakanları ve merkez bankacılarının katılacağı toplantıdan önce hızlanması beklenirken G7, küresel kripto düzenlemelerini daha sıkı hale getirmeyi planlıyor.


Kanda, konuşmasında, “FTX'in çöküşü, sınırlar ötesinde tutarlı bir düzenlemeye ihtiyaç olduğuyla ilgili ciddi bir uyarıydı ve FSB'nin (Finansal İstikrar Kurulu) kripto varlıklar ile küresel stabil coin düzenlemesi hakkında üst düzey öneriler getirme çalışmasının ne kadar önemli olduğunun bir işaretiydi" ifadelerini kullanırken FTX Japonya müşterileri, iflas eden kripto borsasından paralarını geri alabilen ilk müşteriler olmuşlardı.


Önümüzdeki dönemde belirlenecek küresel kripto kurallarının temelini Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Finansal İstikrar Kurulu (FSB) tarafından ortaklaşa hazırlanacak yeni bir sentez raporu oluşturacak.


Daha Fazla Oku

    G7cbdcFSBIMFkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kurumlar Kısa Vadeli Bitcoin Rallisine Şüpheyle Yaklaşıyor

17 Mayıs 2024 14:23

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk