Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Amber Group, Japonya Birimini Satmayı Planlıyor

Yönetici ortak Annabelle Huang, Japonya'nın yüksek ve kaliteli bir pazar olmasına rağmen düzenlemelerin katı olduğunu söyledi.

17 Nisan 2023 12:27

Güncellenme: 17 Nisan 2023 13:59

Amber Group yöneticisi Annabelle Huang, Bloomberg TV’ye verdiği röportajda, kripto kredi kuruluşu Amber Group'un perakende müşterilerden uzaklaşarak kurumsal müşterilere yönelme planı kapsamında Japonya birimini satmayı düşündüğünü açıkladı.


Annabelle Huang, bu düşüncelerinin arkasında, Japonya'nın yüksek potansiyelli bir pazar olmasına rağmen düzenlemelerin son derece katı olmasının olduğunu söyledi.


Amber Group, geçtiğimiz yıl Japon kripto borsası DeCurret'i satın almıştı. Son aylarda, büyük kripto para borsaları Coinbase ve Kraken ise piyasa koşullarını öne sürerek Japonya’daki faaliyetlerini durdurmuştu.


Japonya son sönemde, iktidardaki Liberal Demokrat Parti'nin, özellikle vergiler üzerinde yaptığı düzenleme değişiklikleri ve muhasebe standartlarını iyileştirmek amacıyla, sektörü desteklemek için bir manifesto yayınlamasının ardından, kripto şirketleri için daha sıcak bir iklim yaratacağının işaretlerini verdi.


Huang ayrıca, Amber Group'un, yeni lisanslama rejiminin yürürlüğe girmesinin ardından Hong Kong'da sanal varlık ticaret platformu (VATP) lisansı için başvurmayı düşündüğünü de  belirtti.


Amber Group, son olarak geçtiğimiz yıl, kripto borsası FTX'in iflasının ardından Aralık ayında çıktığı C Serisi finansman turunda 300 milyon dolar toplamış, şirket, Twitter’dan yaptığı açıklamada, söz konusu tura Fenbushi Capital ABD ve diğer kripto yatırımcılarının liderlik yaptığını belirtmşti.


Veri platformu Crunchbase’e gore, Singapur devlet yatırım fonu Temasek, risk sermayesi şirketi Sequoia Capital China ve Coinbase Ventures geçmiş dönemde Amber Group'a yatırım yapmışlardı.


Şirket, Twitter mesajında, “Firmanın sermayesinin yüzde 10'undan azı iflas eden FTX'te bulunurken, müşterileri koruyabilmek için daha iyi yollar bulunamazsa FTX temerrüdünün sonrasında bazı ürünler önemli düşüşler yaşayacak" ifadesini kullanmıştı.Daha Fazla Oku

    Amber GroupkriptokrakenCoinbaseDüzenleme

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye’nin Kripto Yasası’nda Hangi Kripto Varlık Çeşitleri Tanımlanıyor

27 Mayıs 2024 10:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk