Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Hindistan Kriptoya Karşı Duruşuna Karar Verecek

G20’yi kripto için küresel bir politika uygulamaya yönlendiren ülkenin hangi cephede yer aldığı merak konusu.

11 Eylül 2023 11:50

Güncellenme: 11 Eylül 2023 12:38

Hindistan'ın Maliye Bakanlığı'nın üst düzey bir yetkilisinin pazar günü yaptığı açıklamaya göre ülke, küresel liderlerin G20 müzakerelerinin bir parçası olan kripto kuralları konusundaki fikirlerini göz önünde bulundurarak önümüzdeki aylarda kriptoya karşı duruşuna karar verecek.


G20 liderler zirvesi sırasında gazetecilere konuşan ekonomi departmanı sekreteri Ajay Seth, “Hindistan’ın pozisyonuna önümüzdeki aylarda karar verilecek. Risk değerlendirme çerçevesi G20 tarafından hazırlandığından liderlerin görüşlerini analiz edeceğiz ve ardından Hindistan için sağlam bir politikanın nasıl olacağına karar vereceğiz” dedi.


Yasa planları devam mı edecek?

Seth’in pazar günkü yorumları, 2022’nin başlarında kriptoyu kapsamlı bir şekilde yasalaştırma planlarını askıya alan Hindistan’ın planlarına devam edebileceğine dair umutları artırdı.


Hintli yetkililer daha önce CoinDesk’le görüşmeleri sırasında ülkenin kendi kripto düzenlemelerini sağlamak için bir yasa tasarısına gerek olmadığını söylemişti.

Yetkili, hükümetin kara para aklama karşıtı kurallar ve kripto vergileri konusunda çalıştığını bildirmişti. Ülkenin merkez bankası kripto yasağını savunsa da hükümet herhangi bir kesin görüş belirtmedi ve söylenenler göz önüne alındığında hükümetin merkez bankasıyla hemfikir olması pek de muhtemel görünmüyor.


Ayrıca, Hindistan’ın G20 raporu kesinleştirilmeden önce sunduğu belgelerde kapsamlı kripto yasaklarının herhangi bir işe yaramayacağı yazıyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    G20Hindistankriptokripto yasağı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk