Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Gemini, Genesis’in İflas Planına Karşı Çıkıyor

Gemini, önerilen anlaşmaya itiraz eden diğer iki alacaklı gruba katıldı.

31 Ağustos 2023 11:40

Güncellenme: 31 Ağustos 2023 11:47

Kripto borsası Gemini'nin avukatları, Genesis'in iflası için önerilen çözümün yeterli ayrıntıya sahip olmadığını söyledi. Avukatlar, çarşamba günkü mahkeme dosyasında büyük borçlulara yönelik herhangi bir güvence sağlanmadığını savundu.


Bir dizi alacaklıdan oluşan Fair Deal Group da benzer gerekçelerle önerilen plana itiraz ederek Genesis’in “mantıklı ve uygulanabilir bir planı onaylayacak gibi gözükmediğini” belirtti.


“Plan sürekli erteleniyor”

Ocak ayında iflas başvurusunda bulunan Genesis’in avukatları, 29 Ağustos’ta teminatsız alacaklıların varlıklarının ABD doları eşdeğerinden yüzde 90'ını alabileceklerini bildirmişti. Ancak bildiride tüm ayrıntılara yer verilmemişti.


Şimdi ise itirazda bulunan üç taraf, Genesis'in iflasını arabuluculuk yoluyla çözme koşullarını müzakere etme yetkisi veren özel ayrıcalık dönemine son verilmesini talep etti.


Gemini’nin dosyasında, “Borçlular, şirketin bağlı olduğu Digital Currency Group’a (DCG) yönelik talepleri çözen bir plan vaat ettiler, ancak sürekli olarak arabuluculuk dönemlerinin uzatılması, duruşma tarihlerinin ertelenmesi ve teklif son tarihlerinin uzatılması talep ediliyor” ifadeleri yer aldı.


Dosyaya göre, DCG'nin "Mayıs 2023'te vadesi dolan yaklaşık 630 milyon dolarlık borcu ödememesi" Gemini'nin gördüğü hasarı artırıyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    GeminiGenesisDigital Currency Groupiflaskripto borsası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Dogecoin Fiyat İstikrarı Konusunda Bitcoin’i Geride Bıraktı

22 Eylül 2023 17:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk