Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Gary Gensler, Kripto Sektörüne Saldırmaya Devam Etti

Gensler, duruşma boyunca bitcoin ETF’lerine yönelik soruları cevaplamaktan kaçındı.

28 Eylül 2023 10:32

Güncellenme: 28 Eylül 2023 10:40

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, dün verdiği ifadede kripto “işportacılarına” karşı mücadeleci duruşunu korudu. Dijital varlık şirketlerinin müşteri varlıklarını dikkatsiz bir şekilde kullandığını savunan komisyon başkanı, endüstriye yönelik önemli konulara dair yorum yapmayı reddetti.


Spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) hakkındaki soruları yanıtsız bırakan Gensler, ETF reddinin tekrar değerlendirilmesini emreden yargıç için şunları söyledi: “Komisyon bu durumu değerlendirmeye devam ediyor. Mahkemelere büyük saygı duyuyoruz.”


Geçtiğimiz ay D.C. Temyiz Mahkemesi’nden bir yargıç, SEC'e bu başvurular hakkındaki görüşünü gözden geçirme talimatı verdi. Yargıç Neomi Rao, komisyonun Grayscale davasındaki reddinin “keyfi ve kaprisli” olduğunu bildirmişti. Gensler ise verdiği ifadede komisyonun konuyla alakalı ne yapacağını veya ne zaman harekete geçeceğini açıklamadı.Duruşmanın büyük bir kısmında kripto dışı konular yer aldı. Önceki duruşmalarda olduğu gibi, yine keskin bir partizan bölünmesi görüldü: Demokratlar Gensler’i överken Cumhuriyetçiler komisyon başkanının tüketicilere ve küçük işletmelere zarar verdiğini öne sürdü.


SEC, kripto sektörüne zarar veriyor

Panel başkanı Temsilci Patrick McHenry (R-N.C.), SEC’in aralıksız olarak davalardaki kaybeden taraf olmasına dikkat çekti. Komisyonun sektörde karışıklığa ve “kalıcı hasara” sebep olduğunu savunan McHenry, bu “dijital varlık ekosistemine karşı düzenlenen haçlı seferi” doğru bulmadığını vurguladı.


Ayrıca Gensler’den bitcoin’in (BTC) bir “menkul kıymet” olmadığına dair onay alındı.Gensler, SEC'in önümüzdeki hafta itibarıyla bir government shutdown sürecine gireceğini ve komisyon görevlilerinin yüzde 90'dan fazlasının işten çıkarılacağını açıkladı. Government shutdown, ABD hükümetinin çalışmalarını askıya alarak tüm zorunlu olmayan federal hizmetleri kapatması anlamına geliyor. Bu yüzden dosya incelemeleri ve onaylar önemli ölçüde yavaşlayacak.


Massachusetts Temsilcisi Stephen Lynch'in Ripple'a karşı açılan davada şirketin herhangi bir menkul kıymet yasasını ihlal etmediğini bildiren karar hakkındaki sorusunu cevaplamayan Gensler, yalnızca mahkeme sürecinin devam ettiğini söylemekle kaldı.


Daha Fazla Oku

    bitcoin etfGary GenslerSECBitcoinborsa yatırım fonu

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
KuCoin Ventures, TON Ekosistemine 20 Bin Dolarlık Hibe Sağlayacak

1 Aralık 2023 17:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk