Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Matrixport Raporu: Altcoin’ler Çakılabilir

Raporda FTX’in kripto varlıklarının yanı sıra risk sermayesi fonlarının da baskı altında olduğu belirtildi.

12 Eylül 2023 16:44

Güncellenme: 12 Eylül 2023 17:25

Matrixport pazartesi günü yayımladığı raporda FTX tarafından en az 3,4 milyar dolar değerinde kripto para satılmasının muhtemel olduğunu söyledi. Bu yüzden yılın geri kalanında altcoin’ler için bir tehlike ortamı oluşacak.


Kripto hizmetleri sağlayıcısı, FTX’in haftada 200 milyon dolar değerinde kripto varlık satmak istediğini belirtti. Bu, iflas eden kripto borsasının 2023'ün sonuna kadar varlık satmaya devam edeceği anlamına geliyor.


FTX Yalnız Değil

FTX piyasadaki tek büyük satıcı değil. Matrixport’un araştırma başkanı Markus Thielen şöyle söyledi: "Kripto risk sermayesi (VC) fonları da yatırımcılarına fon iade etmek için büyük bir baskı altında. Bu VC fonlarının altcoin satıcıları olarak kalması da epey muhtemel çünkü nakit para kazanmaları gerekiyor.”


Solana (SOL), FTX’in potansiyel satışlarından korkarak şimdiden düşüyor ancak düşüş yaşayan tek altcoin SOL değil.


VC yatırımcıları tarafından tutulan ve 17 Eylül'de kilit açılması beklenen diğer bir kripto para da ApeCoin (APE). Rapora göre APE, 17 Ağustos’ta yüzde 4,2’lik bir token açılımı gerçekleştirdi ve bunu takiben fiyatlar yüzde 24 oranında düştü. Şimdi açılacak token yüzdesi 11 olduğundan fiyatların düşmeye devam etmesi bekleniyor.


Planlanan diğer bir kilit açılımı da Axie Infinity’nin AXS token’ı. 20 Ekim’de kilit açılımı beklenen AXS token 22 Temmuz’dan bu yana yüzde 32 oranında düşüyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    SOLMatrixportapecoinAxie Infinityaltcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk