Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

FDIC, Signature Bank Krizinden Etkilenen Müşterileri Kurtarmaya Çalışıyor

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), durumdan etkilenen müşterileri eski Signature Bank’in varlıklarını elinde tutan geçici birimden kurtarmaya çalışıyor. Yeni bir banka olsun ya da olmasın, müşterilerin gelecek haftaya kadar paralarını geri almalarını istiyor.

29 Mart 2023 09:44

Güncellenme: 29 Mart 2023 10:56

FDIC’nin Signature’dan geriye kalanları New York Community Bancorp’a sattığı anlaşma, 4 milyar dolar değerindeki kripto mevduatlarını ve bankanın eşzamanlı işlem platformu olan Signet’i içermiyordu. Kurumun sözcüsü, ABD düzenleyicilerinin Signet’i hâlâ satmaya çalıştıklarını ve alacaklıların borçlarını 5 Nisan’a kadar temizlemeyi hedeflediklerini söyledi.

FDIC şu anda alacaklı müşterilere ulaşmaya çalışıyor ve onları, fonlarını transfer etmek için başka bir banka bulmaya teşvik ediyor. Aksi takdirde, müşterilerin alacakları tutarlar kayıtlı adreslerine bir çek olarak gönderilecek.

Aynı zamanda alıcılar arasında bazı sorular dönüp duruyor. Bunlardan biri, Para Birimi Denetleme Ofisi’nin (OCC), dijital varlık müşterilerini NYCB Flagstar Bank’in yan kuruluşuyla yaptığı satış anlaşmasının dışında tutup tutmadığı. FDIC ise fonları ayırma konusunu kesinlikle reddediyor. Ancak, düzenleyiciler müdahale etse de etmese de OCC’nin denetlediği bankalara uyguladığı katı kurallar, düzenlenen kurumların sektöre bağlı yeni işler sunmasını zorlaştırıyor.

Merkez Bankası da dahil olmak üzere ABD düzenleyicilerinin bu direnişi, bankaların kriptoya mesafelerini korumalarına yol açıyor. FDIC Başkanı Martin Gruenberg’ün “iş modelinin önemli bir bölümü dijital varlık endüstrisine dayanan” Signature bile, iflasından önce kriptodan çekilmeye başlamıştı. Bu nedenle, eski müşterilerin yeni bankalar bulmaları konusundaki belirsizlik devam ediyor.

Sigortasız mevduatlar dahil Signature’ın alacaklılarını kurtarmasının, FDIC’nin sigorta fonuna 2,5 milyar dolara mal olması bekleniyor. Gruenberg, Signature’ın eski yönetiminin şirketi iflasa sürükleyen davranışları nedeniyle soruşturma altında olduğunu söyledi.


Daha Fazla Oku

    FDICsignature bankSignet

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sam Bankman-Fried Haberi CoinDesk’e Ödül Kazandırdı

29 Eylül 2023 17:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk