Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase, Signature Bank’in Signet Ağını Desteklemeyi Bıraktı

Signature Bank’in geçtiğimiz hafta düzenleyiciler tarafından kapatılmasının ardından Signet’in geleceği belirsiz durumda.

21 Mart 2023 08:20

Güncellenme: 21 Mart 2023 08:31

Wall Street Journal (WSJ) yayınladığı haberinde, Coinbase Global’ın (COIN), iflas eden Signature Bank’in gerçek zamanlı ödeme ağı Signet'i Pazartesi gününden itibaren desteklemeyi bıraktığını yazdı.


Ödeme ağı Signet’i ABD doları yatırmak veya çekmek amacıyla kullanan Coinbase kullanıcıları, bankaların mesai saatleri dışında para gönderemeyecekler. Haberde Coinbase’in kendisine yeni bir teknoloji ortağı aradığı belirtildi.


Coinbase sözcüsü WSJ’e verdiği demeçte, müşterilerinin Coinbase Exchange'de 7 gün 24 saat kripto para yatırma, çekme ve stabil coin dönüştürme işlemlerini gerçekleştirebileceklerini söylerken,“İçinde olduğumuz durum güncellenmiş bir finansal sisteme ihtiyaç olduğunu gösteriyor" dedi.


Signature Bank’in geçtiğimiz hafta düzenleyiciler tarafından kapatılmasından ve bankaya ait varlıkların Federal Mevduat Sigorta Fonu (FDIC) tarafından yönetilen Signature Bridge Bank’a devredilmesinin ardından Signet’in geleceği belirsiz bir durumda. Bazı müşteriler CoinDesk’e Signet’in hala çalıştığını ancak düzgün olarak kullanılamadığını belirttiler.


Bir FDIC sözcüsü ise CoinDesk'e yaptığı açıklamada, "Signet hâla bizim denetimimiz altında ve bu uygulamayla ilgili ne yapılacağı konusunda bir karar verilmiş değil” dedi.


New York merkezli Signature Bank, Silicon Valley Bank’in (SVB) çöküşü sonrasında piyasaya daha fazla bulaş etkisi yapmaması amacıyla eyalet düzenleyicilerinin kararıyla geçtiğimiz hafta kapatılmıştı.

Daha Fazla Oku

    signature bankCoinbaseSignetWSJ

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk