Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Demokratlar, Fed'in Faiz Oranını Düşürmesi Gerektiğini Düşünüyor

Senatörler, enflasyonu dizginlemeyi amaçlayan yüksek faiz oranlarının sorunun bir parçası haline geldiğini söyledi.

11 Haziran 2024 15:52

Güncellenme: 11 Haziran 2024 16:57

Üç Demokrat senatör, dün merkez bankası başkanı Jerome Powell'a yazdığı mektupta Federal Rezerv'in (Fed) faiz oranını çok uzun süre yüksek tuttuğunu ve indirim zamanının geldiğini bildirdi.


Elizabeth Warren (D-Mass.), Jacky Rosen (D-Nev.) ve John Hickenlooper (D-Colo.) tarafından yazılan mektupta, “Federal Rezerv'i (Fed) federal fon oranını mevcut yirmi yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 5,5'ten düşürmeye çağırıyoruz” ifadeleri yer aldı.


Şaşırtıcı derecede dirençli işgücü piyasasına yanıt olarak, finansal piyasalar ilk 25 baz puanlık faiz indirimi beklentilerini temmuz ayından eylül ayına erteledi ve bu fiyatlandırma, bitcoin'deki (BTC) ralliyi durdurdu.


Senatörler, enflasyonu dizginlemeyi amaçlayan yüksek faiz oranı ortamının konut, inşaat ve otomobil sigortası maliyetlerini artırarak soruna katkıda bulunduğunu ve ekonomiyi "binlerce Amerikalı işçiyi işlerinden edebilecek" bir durgunluğa itme riski taşıdığını savunuyor. Yatırım bankacılığı devi JPMorgan analistleri, nisan ayında yaptıkları duyuruda yüksek faiz oranlarının kiraları etkilediğini söylemişti.


Senatörler, Fed'in Avrupa Merkez Bankası'nı takip etmenin ve %2'lik enflasyon hedefinden uzaklaşma zamanının geldiğini düşünüyor. ECB ve Kanada Merkez Bankası geçen hafta faiz oranlarını düşürerek Fed'e zıt bir duruş benimsediklerini açıkladı.


Mektuba göre, ayrışma doların güçlenmesine, finansal koşulların sıkılaşmasına veya ekonominin çeşitli sektörlerinde kredi akışına yol açabilir. Sıkı finansal koşullar genellikle ekonomik yavaşlamaya yol açar.


Singapur merkezli kripto ticaret şirketi QCP Capital, ayrışmanın uzun sürmesini beklemediğini ve bunu, BTC ve ether (ETH) fiyatlarındaki düşüşten bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü bildirdi.


Daha Fazla Oku

    BitcoinEnflasyonFaizABD Merkez Bankası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk