Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar Uzlaştı, Stabilcoin Yasa Tasarısının Yeni Taslağı Hazır

Komite, önümüzdeki hafta yapılacak duruşmadan önce her iki tarafın fikirlerini kapsamayı amaçlayan stabilcoin yasa tasarısının bu yılki üçüncü taslağını yayımladı.

9 Haziran 2023 09:56

Güncellenme: 9 Haziran 2023 10:38

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin Cumhuriyetçi başkanı, stabilcoin’leri denetlemek adına hazırlanan yasa tasarısının yeni bir taslağını hazırladıklarını bildirdi. Taslak, Demokrat milletvekillerinin fikirlerini de içeriyor.


Hazırlanan tasarı henüz bir taslak halinde ve 13 Haziran’daki komite oturumunda üzerine tartışılacak. Birçok kişi, ABD’nin kripto düzenlemeleri yolunda attığı bu adımın iki partinin uzlaşma açısından önemli bir yol katettiğini gösteriyor.


Bir komite sözcüsü, öncekilere göre daha kısa olduğu belirtilen bu yeni taslağın Cumhuriyetçi komite üyeleri tarafından artı puan alacağını düşündüğünü belirtiyor. Bu versiyon Fed’in stabilcoin’lerin ihraç edilme süreciyle alakalı yeni kurallar koymasını gerektiriyor ancak yine de devlet düzenleyicileri token ihraç şirketlerini denetleyebilecek.


Taslak Fed’e acil durumlarda devlet tarafından düzenlenen ihraççılara karşı müdahale etme yetkisi de dahil olmak üzere birkaç ek yetki veriyor. Ayrıca taslağa göre eyaletler, denetim görevlerini federal gözlemcilere devredebilecekler.


Panelin başkanı Patrick McHenry (R-N.C.), komiteyi devralmadan önce geçen yıla kadar stabilcoin mevzuatını bir öncelik olarak gördüğünü belirtiyordu. Ancak göreve getirildiğinde, demokratlar cumhuriyetçilerin tasarı taslağını kendi görüşleri olmadan yeniden oluşturduklarından şikayet etmelerine rağmen kulak asmadı. Şimdi ise demokratların taslak hakkındaki düşüncesi henüz belli değil.


Tasarı, kongrenin her iki komisyonu tarafından da kabul edilirse stabilcoin’ler adına ilk ABD düzenlemeleri başlatılacak.


Ayrıca taslak, bir önceki taslakta yer alan ve dijital dolara yönelik çalışmalara çağrıda bulunan kısmı içermiyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Stabilcoinstabilcoin yasa tasarısıFed

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Bitcoin L2 Stacks Geliştiricisi Hiro’nun Soruşturmasını Düşürdü

15 Temmuz 2024 10:10

3
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk