Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

COPA Davasında Craig Wright’ın Çapraz Sorgusu Sona Erdi

Son birkaç gündür Crypto Open Patent Alliance (COPA) ile mücadele eden Wright, Bitcoin'in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğunu kanıtlamaya çalışıyor.

15 Şubat 2024 10:53

Güncellenme: 15 Şubat 2024 11:09

Craig Wright, kendisinin Bitcoin'in anonim yaratıcısı olup olmadığını üzerine yürütülen davada ifadesini meydan okuyan bir duruşla tamamladı ve davanın kendisi için bir "adalet meselesi" olduğunu söyledi.


Birleşik Krallık'ta Crypto Open Patent Alliance (COPA) tarafından açılan dava ikinci haftasına girdi. Wright, son birkaç gündür boyunca ifadesini verdi ve dünyanın ilk kripto para birimiyle olan bağlantısıyla ilgili soruları yanıtladı. Wright, COPA'nın avukatlarının yanı sıra kriptografik anahtarlar, tazminat beklentileri, doğrulama iddiaları ve bitcoin fonları ile bilgilerini bir tröstte kilitleme kararı hakkında sorular soran bir grup Bitcoin geliştiricisi tarafından çapraz sorguya çekildi.


Hem COPA'nın avukatı hem de Wright'ın karşı karşıya olduğu geliştiriciler, duruşmanın belli kısımlarında Wright'ın ya "hatalı" olduğunu ya da ifadesinin tamamen "yalan" olduğunu iddia etti.


Mahkeme belgelerine göre, Wright'ı 2007'den beri tanıyan ve 2008'de Wright'ın blok zinciri teknolojisinden ilk bahsettiği konuşmayı anlatacak olan Ignatius Pang dahil Wright'ın tüm tanıkları bugün itibarıyla kürsüye çıkmaya başlayacak. Tanıklar arasında Robert Jenkins da yer alıyor. Anlatılana göre Jenkins, Wright ile 1998 veya 1999 civarında, Wright Avustralya'da Vodafone için çalışırken tanışıyor ve Jenkins ile elektronik defter kavramlarını tartışmaya başlıyor.


Ayrıca bugün Shoaib Yousef de Wright'ın lehine kürsüye çıkacak. Yousef, Wright'ı 2006'dan beri tanıdığını ve 2000'lerin sonlarında Wright ile dijital para birimleri hakkında konuştuğunu söylüyor.


Daha Fazla Oku

    copacraig wrightBitcoinSatoshi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase: Yarılanma Sonrası Kripto Piyasasının Kaderini Makro Faktörler Belirleyecek

21 Nisan 2024 12:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk