Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Celsius’un İflas Planı Sonuca Yaklaşıyor

Yapılan oylamada yüzde 98 oranında kişi yeniden yapılanma lehine oy kullandı.

26 Eylül 2023 10:56

Güncellenme: 26 Eylül 2023 11:08

İflas eden kripto kredi sağlayıcısı Celsius’un alacaklıları, varlıkların yüzde 67 ila 85’ini alabilecekleri yapılandırma planını oyladı.


ABD Mütevelli Heyeti de dahil olmak üzere plana itirazlar da edildi. Nihai onay için New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi tarafından düzenlenecek olan duruşma, 2 Ekim’de gerçekleşecek. Yargıç, Ağustos 2023’te oylama yapılmasını kabul etmişti.Plana göre varlıklar, Arrington Capital ve kripto madencilik şirketi U.S. Bitcoin Corp. da dahil Fahrenheit Holdings’e satılacak. Şu anda oylamaya katılanların yüzde 98’i planın lehine oy vermiş gözüküyor.


Mashinsky’nin Tutuklanması

Böylece Celsius’un iflas serüveninde büyük bir adım atılıyor ve müşterilere yapılacak geri ödemelere bir adım daha yaklaşılmış oluyor. Geçtiğimiz yılın temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan Celsius’un CEO’su Alex Mashinsky, Eylül 2022’de görevinden istifa etti; Temmuz 2023’te ise dolandırıcılık suçlamalarıyla tutuklandı.


Celsius da bu sırada ABD mahkemesiyle 4,7 milyar dolarlık bir anlaşma yaptı ve bunun yeniden yapılanma planını etkilenmeyeceğini bildirdi. Daha sonra Mashinsky 40 milyon dolarlık bir tahville serbest bırakıldı ve mahkeme, eski CEO’nun varlıklarının dondurulması yönünde karar aldı.Daha Fazla Oku

    alex mashinskyiflasCelsiusfahrenheit

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Zekâ Ağlarında Gizlilik Labirenti: Gözetim Toplumu Çerçevesinde AI ve Blockchain İlişkisi

3 Aralık 2023 15:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk