Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Celsius Alacaklıları İflas Kaçış Planını Oylayacak

Alacaklıların satışı değerlendirmeleri için bir ay süreleri olacak. Mahkeme dosyalarına göre, alacaklılar varlıklarının büyük bir çoğunluğunu kurtarabilir.

18 Ağustos 2023 13:10

Güncellenme: 18 Ağustos 2023 13:17

İflas eden kripto kredi sağlayıcısı Celsius, varlıkların Fahrenheit konsorsiyumuna satışına dair bir oylama gerçekleştirecek. Yargıcın açıklamasına göre alacaklılar varlıklarının yüzde 68-85’ini kurtarabilir.


Onay, Celsius'un iflas sürecinden çıkmasında son adımı temsil ediyor. Süreç boyunca kripto piyasalarında geniş çaplı sarsıntılar yaşandı ve eski CEO Alex Mashinsky, dolandırıcılık suçlamalarıyla tutuklandı. Ancak Mashinsky suçlamaları reddetti. Şimdi ise müşteri fonlarının geri ödenmesi gerekiyor.


Şu anda geçici CEO olarak şirketten sorumlu olan Chris Ferraro, Temmuz 2022’de başlayan Chapter 11 prosedürü kapsamında “müşteriler ve alacaklılar için en iyi ortamı yaratmaya ve mümkün olan en kısa sürede geri ödemeleri yapmaya odaklandıklarını” belirtiyor.


24 Ağustos ile 22 Eylül tarihleri arasında alacaklılara oy pusulaları gönderilecek. Alacaklılar, varlıkların Capital ve bitcoin madencisi U.S. Bitcoin Corp'un da dahil olduğu bir konsorsiyuma satılıp satılmamasına yönelik bir karar verecek. Mahkeme belgelerine göre alacaklılara sağlanacak geri ödemeler büyük ölçüde bitcoin (BTC) ve ether (ETH) olarak yapılacak ve geri ödeme oranları, Earn Hesabı sahiplerinde yüzde 67 iken Celsius'un Borç Programına (Borrow Program) katılanlar için yüzde 85,6'ya kadar değişecek. Bu oranlar, varlıkların likide edilmesi durumunda yalnızca yüzde 47 olacak.


Diğer kripto iflas planları göz önüne alındığında alacaklıların genellikle yeniden yapılandırmaya yönelik oy verdikleri görülüyor. Kripto kredi sağlayıcısı Voyager örneğinde, alacaklıların yaklaşık %97'si varlıkların Binance.US'e satılması yönünde oy kullanmıştı. Ancak alıcı, hukuki gecikmeler sebebiyle aniden çekilmişti.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    iflasCelsiusfahrenheitcelsius earn

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk