Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

“ABD’nin Rekabetçi Kalabilmesi İçin CBDC Geliştirmesi Şart”

Coindesk TV’ye konuşan kongre üyesi Jim Himes, ABD’nin dijital merkez bankası parası (CBDC) konusunda hiçbir şey yapmadığını söyledi.

19 Ekim 2022 12:58

Güncellenme: 19 Ekim 2022 17:42

Cumhuriyetçi kongre üyesi Jim Himes, ABD’nin dijital varlıklar dünyasındaki rekabetçi konumunu devam ettirebilmesi için merkez bankası dijital parası (CBDC) geliştirme sürecinin ilerleme kaydetmesi gerektiğini belirtti.


CoinDesk TV’nin ‘First Mover’ programına katılan Himes, “Oyunun nasıl gelişeceğini görebiliyorken neden oyunu terk edesiniz ki? diye konuştu ve CBDC için araştırma yapıp bir pilot program oluşturulabileceğini dile getirdi.


Paranın yeni ve dijital bir formu olan CBDC’lerle ilgili Avustalya, İran, Japonya ve Rusya’da pilot projeler başlatılmıştı. Himes, ABD’nin bir pilot proje oluşturmasını desteklediğini çünkü ülkesinin bu konuda geri kalmasını istemediğini, ayrıca CBDC’ler için farklı nüfuslara hitap eden bir pazar oluşma ihtimali bulunduğunu aktardı.


Himes, “Neden inovatif ödeme sistemlerinin geliştirildiği bir CBDC platformu kurulmasın? Bu platform özel sektörün inovasyonu için de hizmet edebilir” diye konuştu.


Şu anda ABD’nin CBDC geliştirme konusunda hiçbir etkinliğinin olmadığını aktaran Himes, “Bu, yasa yapıcıların kendi aralarında çözmeleri gereken önemli bir siyasi karar. Eğer bu konuda ciddi olursak sonuca çok hızlı ulaşabiliriz” dedi.


Bu Haber de İlginizi Çekebilir: IMF’e Göre Küresel CBDC Platformu Ödeme Maliyetlerini Azaltabilir

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Düzenlemeler Öncesinde Ankara’da Fikir Alışverişi

20 Şubat 2024 23:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk