Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Yatırımcılar, Spot ETH ETF İhtimaline Rağmen Bitcoin’i Tercih Ediyor

Ether-bitcoin işlem yapısı aşağı doğru bir eğim alıyor, bu da yatırımcıların zaman geçtikçe ETH’nin BTC’den daha zayıf bir performans göstermesini beklediği anlamına geliyor.

2 Şubat 2024 11:39

Güncellenme: 2 Şubat 2024 11:51

Standard Chartered (STAN), yaklaşık bir hafta önce SEC'in mayıs ayında ETH'ye bağlı spot borsa yatırım fonlarını (ETF'ler) onaylama ihtimali olduğundan, ether'in (ETH) önümüzdeki üç ay içinde 4.000 dolara yükselebileceğini ve potansiyel olarak bitcoin'den (BTC) daha iyi performans gösterebileceğini söyledi.


Bununla birlikte, vadeli işlem verilerine göre trader'lar, önümüzdeki aylarda ether-bitcoin (ETH/BTC) oranında devam eden zayıflığı öngörerek ether yerine bitcoin'i tercih etmeye devam ediyor.


Kripto varlık yönetimi şirketi Blotin tarafından takip edilen verilere göre, ether ve bitcoin vadeli işlemleri arasındaki oran olarak hesaplanan ETH/BTC vadeli işlem yapısı, aşağı doğru bir eğim alıyor.


Kripto varlık yönetimi şirketi Blofin'in volatilite trader'ı Griffin Ardern, "Aşağı eğimli yapı geriye dönük, bu da yatırımcıların zaman geçtikçe ETH'nin BTC'den daha zayıf performans göstermesini beklediği anlamına geliyor" diyor. "Bu, yatırımcıların BTC'nin performansı konusunda nispeten daha iyimser olduğunu gösteriyor."ETH/BTC oranı, SEC'in spot bitcoin ETF'lerine yeşil ışık yakmasından günler sonra yüzde 17 artışla 0,059'a ulaştı. Ether'in daha iyi performans göstermesi, düzenleyicinin yakında ether spot ETF'lerini onaylayacağı umutlarından kaynaklanıyor. Bu umutlar canlı kalırken, ETH/BTC oranı o zamandan beri 0,053 dolara geriliyor.


Vadeli işlem trader’ları, SEC'in ether'i bir menkul kıymet veya emtia olarak sınıflandırmasından endişe duyuyor olabilir. SEC'in 2023'ün ortalarında Binance ve Coinbase'e menkul kıymetler yasasını ihlal ettikleri gerekçesiyle açtığı davada, kripto para birimlerinin spot ETF onayı için gerekli bir koşul olan bir emtia olarak kabul edilmesi konuşulurken ether’den bahsedilmemişti.


Yatırım bankacılığı devi JPMorgan (JPM), SEC'in mayıs ayına kadar ether'i bir emtia olarak sınıflandırmasını bekliyor. Düzenleyicinin bu yıl spot ETH ETF'lerini onaylama ihtimalini ise %50'den fazla görmüyor.


Singapur merkezli kurumsal dijital varlık ticaret şirketi QCP Capital, 29 Ocak tarihli "Options Vol-cast" notunda şunları söylüyor: “ETH spot ETF'si etrafında çok fazla belirsizlik var, Proof-of-Stake mekanizması sebebiyle BTC'den farklı bir varlık sınıfına yerleştirilebilir. Daha fazla belirsizlik, daha fazla volatilite anlamına da gelebilir.”


SEC kısa bir süre önce BlackRock (BLK) ve Fidelity'nin spot ETF başvurularına ilişkin kararları erteledi. Şu anda belirlenen tarih 23 Mayıs olsa da Bloomberg analisti James Seyffart'a göre, ertelemeler devam edebilir.Ardern, nispeten zayıf ether performansına yönelik beklentilerin piyasa yapıcıların potansiyel riskten korunma faaliyetlerine ilişkin korkularından kaynaklanıyor olabileceğini belirtiyor.


Ardern'e göre, ether'in sürekli satışı piyasa yapıcılarını net bir uzun gama riskiyle karşı karşıya bıraktı. Bu nedenle yatırımcıların risklerini nötre geri döndürmek için fiyat yükseldikçe kripto para birimini satmaları oldukça muhtemel. Riskten korunma, istemeden yukarı yönlü bir ortam yaratabilir.


Daha Fazla Oku

    EtherBitcoinETHbtcvadeli işlemler

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Gensler: Ether ETF'leri Eylül Ayına Kadar Tamamen Onaylanabilir

14 Haziran 2024 12:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk