Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Yapay Zeka (AI) Token'larının Yükselişi

7 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

7 Mart 2024 17:07

Güncellenme: 7 Mart 2024 17:42

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Yapay zeka (AI) token’ları liderliği ele geçirdi ve Fetch.ai (FET) 24 saat içinde %35 yükseldi. FET token’ı %30 artışla SinglarityNET (AGIX) izledi. Kripto analisti Miles Deutscher'e göre, 18 Mart'ta gerçekleşecek olan geliştiriciler ve mühendislere yönelik küresel AI Nvidia konferansı yaklaşırken yapay zeka token’ları artmaya devam ediyor. Yükseliş bu token’larla kalmıyor ve kullanıcıların 3D projelerinde hesaplama gücüne katkıda bulunmalarına ve karşılığında token kazanmalarına olanak tanıyan GPU pazarı Render (RNDR) da %31 değer kazanıyor. Yapay zeka token’ları, Nvidia'nın dördüncü çeyrek kazanç tahminlerini geçmesinin ardından geçen ayın sonlarında önemli bir artışa tanık oldu. FRNT Financial'ın veri ve analitik başkanı Strahinja Savic, bu token’lar aracılığıyla yapay zekaya maruz kalmanın ne kadar etkili olduğunu sorgulamanın önemli olduğunu, çünkü çoğunun OpenAI veya Google'ın Gemini'ı tarafından yönlendirilen benimsemeyle doğrudan bir bağlantısı olmadığını söyledi.


FTX'in iflasından etkilenen ve borsanın çöküşünden günler sonra kendisi de iflas eden kripto kredi kuruluşu BlockFi, yaklaşık 1 milyar dolar karşılığında FTX ve Alameda Research ile "prensipte" bir anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre BlockFi, iki şirketten toplam 874,5 milyon dolarlık tazminat alacak. 250 milyon dolar, FTX'in BlockFi ödemesinde teminatlı talep olarak değerlendirilecek. Buna karşılık FTX, BlockFi aleyhindeki iddialarını düşürecek ve yine anlaşmaya göre FTX'in planı kapsamındaki kalan taleplerin de ödenmesi sağlanacak. Şu anda yargıcın anlaşmayı imzalaması bekleniyor.


Kurumsal staking hizmetleri sağlayıcısı Figment Europe ve Bermuda merkezli küresel finansal hizmetler sağlayıcısı Apex Group, yatırımcılara ether (ETH) ve solana (SOL) fiyatlarının yanı sıra staking'den ek ödüller sağlayan borsada işlem gören ürünleri (ETP'ler) tanıtmayı planlıyor. Şirketler, Figment Ethereum Plus Staking Rewards (ETHF) ve Figment Solana Plus Staking Rewards (SOLF) adlı iki fonun %100 destekleneceğini ve 12 Mart'ta SIX Swiss Exchange ‘de piyasaya sürüleceğini duyurdu. ETP'ler, yatırımcılara ether ve solana fiyatlarına maruz kalma ve maksimal çıkarılabilir değer (MEV) dahil olmak üzere ek stake ödülleri sağlarken, bireysel stake etmeyle ilgili karmaşık işlemleri geride bırakacak. Staking getirileri, performanslarını artırmak için ETP'lere yeniden yatırılacak.


Günün Grafiği


  • Grafik, SOL'a bağlı aktif vadeli işlem sözleşmelerinde kilitli dolar değerinin, 2 milyar doların üzerinde yeni bir rekor seviyeye ulaştığını gösteriyor.

  • Solana (SOL) bu yıl %37 değer kazandı.

  • Bloomberg, günün erken saatlerinde Pantera Capital'in FTX mülkünden büyük miktarda SOL token satın almak için fon topladığını bildirdi.

  • Kaynak: Coinglass

Daha Fazla Oku

    yapay zekablockfiFTXSOLgüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk