Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Token Kilit Açılımlarıyla Birlikte Kripto Piyasaları Baskı Altında

Bitcoin %2,5 oranında düşüşle 61.500 dolara geriledi.

9 Mayıs 2024 14:16

Güncellenme: 9 Mayıs 2024 14:50

Milyarlarca dolar değerindeki arz patlaması, kripto para birimlerinin düzeltme sürecini uzatarak toparlanmayı geciktirebilir.


Kripto analitik firması 10x Research, bugün yayımladığı raporda "Önümüzdeki on hafta içinde art arda yaklaşık 2 milyar parça token kilidinin açılması, altcoin pazarını aşağı çekebilir" ifadelerini kullandı.


Kriptodaki büyük token kilit açılımları genellikle piyasa çapında bir düşüşe yol açar. Kilidi açılan token’ların ekip üyelerine, kuruluşlara ve risk sermayesi şirketlerine dağıtılmasıyla arz artar.


Raporda derlenen verilere göre, önümüzdeki iki ay içerisinde dolaşıma girecek olan token’ların listesi şu şekilde: Yaklaşık 97 milyon dolarlık aptos (APT), 79 milyon dolar değerinde starkware (STRK), 94 milyon dolar değerinde arbitrum (ARB), 52 milyon dolar değerinde Immutable X (IMX), 330 milyon dolar değerinde Avalanche (AVAX), 28 milyon dolar değerinde PRIME, yaklaşık 1 milyar dolar değerinde sui (SUI), 48 milyon dolar değerinde ethena (ENA), 171 milyon dolar değerinde Altlayer (ALT) ve 135 milyon dolar değerinde XAI token. 


Rapora göre, "Risk sermayesi yatırımcıları baskı hissedebilir, bu da özellikle kilit açma işlemlerinin mümkün olduğu, pozitif momentuma sahip token’ların yukarı yönlü hareketlerini sınırlayabilir.”


Satış baskısıyla karşı karşıya olanlar yalnızca altcoin’ler değil

K33 Research analisti Velte Lunde, kripto borsası Gemini'nin Earn programı kapsamında 11 milyar doların bitcoin (BTC) olarak dağıtılacağı konusuna dikkat çekti.


Lunde, "Piyasa önümüzdeki aylarda FUD esintileri görebilir" dedi.


Bununla birlikte, piyasa FTX geri ödemeleriyle birlikte bir miktar rahatlayabilir.


DeFiance Capital'ın kurucusu Arthur Cheong, ABD doları cinsinden yaklaşık 14-16 milyar birimlik fonun alacaklılara ödenebileceğini ve bunun büyük bir bölümünün kripto pazarına geri dönebileceğini söyledi ve ekledi:


"En az 3-5 milyar kripto para tabanlı likiditenin piyasaya dönmesini bekliyoruz."


Kripto sektörü kötü bir gün geçiriyor

Bitcoin (BTC) %2,5 düşüşle 61.500 dolar civarında seyrederken, ether (ETH) %3,6 düşüş kaydediyor. Bitcoin Cash (BCH) ve Solana (SOL), %7'den fazla değer kaybederek CoinDesk 20 Endeksi’nin en kötü performans gösterenleri oluyor.


Daha Fazla Oku

    altcoinkriptoBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk