Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Teknik Analiz: “43 Bin Dolar Üzerinde Bitcoin Uzun Pozisyonları Önem Kazanacak”

10x Research'ten Markus Thielen, bitcoin'in 5. dürtü dalgası hareketinin başladığını ve fiyatların ilk çeyreğin sonunda 50.000 doların üzerine çıkabileceğini söyledi.

29 Ocak 2024 10:23

Güncellenme: 29 Ocak 2024 10:52

Bitcoin'in (BTC) 38.000 dolara düşüşünü öngören analist, kripto para biriminde yeni yükseliş bahisleri yapmak için 43.000 doların üzerindeki seviyeleri uygun gördüğünü söylüyor.


10x Research’ün kurucusu Markus Thielen, müşterilerine yolladığı notta "Tersine dönüş göstergeleri, işlem yapılabilir bir dip seviyenin geldiğini gösterirken uzun pozisyonlara odaklanmalıyız. Risk yönetimi perspektifinden bakılırsa, bitcoin 43.000 doların üzerine çıktığında uzun pozisyonlara yeniden girilebilir."


Thielen'in yükseliş görüşü, fiyatların basit kalıplar yerine dalgalar halinde hareket ettiğini ve tekrarlayan dalga modelini gözlemleyerek gelecekteki hareketlerin tahmin edilebileceğini varsayan Elliot Dalgası teorisine dayanıyor.


Teoriye göre, trendler beş dalga halinde ilerliyor ve bunlardan 1, 3 ve 5'i birincil eğilimi temsil eden "dürtü dalgaları" (impulse waves) oluyor. Geriye kalanlar, birincil eğilimin geçici olarak durmasını ifade eden "geri çekilme dalgaları" (retrace waves) ifade ediyor.


Thielen'e göre, bitcoin geçen yılın başından bu yana beş dalgalı bir yükseliş modelinde ve son zamanlarda görülen 49.000 dolardan 38.500 dolara geri çekilme 4. dalgayı veya geçici geri çekilmeyi oluşturuyor. Şimdi ise 5. dalga başladı ve fiyatları 50.000 doların üzerine çıkarabilir.Yükseliş görünümü, kripto yatırım aracı Grayscale Bitcoin Trust'ta (GBTC) kâr elde eden yatırımcıların satış baskısını azaltmalarıyla tutarlı görünüyor. Bitcoin’in 11 Ocak'ta ABD merkezli spot ETF'lerin piyasaya sürülmesinin ardından oluşan satış baskısı, kripto para birminin 4. dalga düzeltmesine girmesinde büyük rol oynadı.


Thielen, "Daha yüksek bir hareket için potansiyel katalizörler, Grayscale GBTC satışının bitcoin fiyatı üzerindeki etkisinin azalması, hisse senetlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkması ve Google'ın bugünden itibaren bitcoin ve kripto ETF reklamlarına izin vermesi gerekiyor" dedi.


CoinDesk verilerine göre BTC, yazının yazılması sırasında 42.160 dolardan işlem görüyor ve gün içinde yüzde 0,3'lük bir kazancı temsil ediyor.Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcmarkus thielenteknik analiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Gensler: Ether ETF'leri Eylül Ayına Kadar Tamamen Onaylanabilir

14 Haziran 2024 12:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk