Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Matrixport, Yatırımcıların Aksine Bitcoin’in Yükseleceğini Düşünüyor

Markus Thielen, stop loss konusunu ele aldığı sırada kripto para biriminin 25,800 dolar altına düşebileceğini söyledi.

29 Ağustos 2023 13:57

Güncellenme: 29 Ağustos 2023 14:10

Yönetimi altında 3 milyar dolarlık varlığa sahip kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport, piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin ağustos ayındaki düşüşünden sonra sıkı bir stop loss ile Bitcoin (BTC) satın aldı.


Bitcoin 15 Ağustos’ta yüzde 10’un üzerinde düştü ve eski direnç seviyesi 25 bine geri döndü. O zamandan beri 26 bin dolar civarında seyrediyor ve birçok yatırımcı, önümüzdeki haftalarda kayıpların devam etmesini bekliyor.


Matrixport'un araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen ise aksini öne sürüyor.


Thielen, salı günkü açıklamasında “Sıkı stop loss’lar, düşük hazine tahvilleri ve ABD teknoloji hisselerinde gerçekleşecek ralli tahminlerimiz doğrultusunda Bitcoin long’layacağız. Yaz sonuna kadar yüzde 10’luk bir düzeltme bekliyorduk, beklediğimiz gibi de oldu. Uygun risk yönetimi stratejileriyle yatırımcılar da long girebilirler” dedi.


Thielen’a göre, yatırımcılar 25,800 doların altına düşme potansiyelinden dolayı Bitcoin’i yakından takip etmeli çünkü bu gelişme, long pozisyon stop loss’unu tetikleyecek. Yazının yazılması sırasında BTC 25,950 dolardan işlem görüyor.


Piyasa yapıcılar BTC’yi güçlendirebilir

Piyasa yapıcılar emir defterinde likidite yaratır ve her zaman yatırımcıların karşı tarafındadır. Alım-satım spread’inden para kazanırlar ve dayanak varlığı sürekli alıp satarak piyasadan bağımsız bir portföy oluştururlar.


Thielen’a göre, piyasa yapıcıların Bitcoin’in ralliye başlaması durumunda emir defterini nötr tutmak adına BTC satın almaları muhtemel. Bu da kazançları artırabilir.


Thielen, “Türev verileri 30 bin ila 35 bin arasında büyük bir ‘duvar’ olduğunu gösteriyor. Küçük çaplı bir ralli başlarsa piyasa yapıcıların kendilerini korumak için Bitcoin satın almaları gerekeceğinden gamma opsiyonu 30 bine kadar şiddetli bir ralliye neden olabilir” ifadelerini kullanıyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    piyasa yapıcılarBitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Dogecoin Fiyat İstikrarı Konusunda Bitcoin’i Geride Bıraktı

22 Eylül 2023 17:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk