Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Stabilcoin’lerin Hareketi, Varlık Fiyatlarının İleriye Dönük Gelişmelerine Dair Güçlü İpuçları Verebilir

Borsalardaki stabilcoin akışları, yükselişin habercisi olabilir.

23 Haziran 2023 12:04

Güncellenme: 23 Haziran 2023 12:36

  • Stabilcoin’lerin satın alım gücü son zamanlarda artmış gözüküyor.

  • Kripto borsalarına aktarılan stabilcoin’lerin arzı da artıyor.

  • Bitcoin (BTC) ve ether (ETH) fiyatlarındaki yükselişler devam ederken stabilcoin’ler, dalgalanmanın süresi ve kapsamı hakkında güçlü ipuçları sunabilir.

BTC ve ETH fiyatları, perşembe günü sırasıyla yüzde 0,63 ve 0,70 oranlarında düşüş yaşadı, günün hacmi ise sabit kaldı. Bitcoin ve ether yatırımcıları ise iki varlığın 15 Haziran’dan bu yana yüzde 18 ve 14 oranlarında büyümesinin ardından değişen manzarayı değerlendirmek adına bekliyor olabilir.


Açıklanan makroekonomik veriler arasında işsizlik başvuruları, beklentilerin çok az üzerinde olmasına ve fiyatları hareketlendirmek için yeterli olmamasına rağmen piyasa üzerindeki en büyük etkiye sahip gözüküyor. 17 Haziran haftasında 260 bin olarak tahmin edilenin aksine 264 bin Amerikalı işsizlik başvurusunda bulunuyor.


Borsalara aktarılan stabilcoin’ler artıyor

Genellikle piyasa hareketi hakkında fikir vermesiyle bilinen stabilcoin hareketi, kripto paraların fiyatlarına yönelik haberci olabilir gibi gözüküyor.


On-chain analiz şirketi Glassnode’a göre, borsa adreslerindeki toplam stabilcoin’ler 14 Haziran’dan bu yana yüzde 5,6 artıyor. Artış, aralık ayında başlayan yüzde 60’lık düşüşü sona erdiriyor.


Borsalara aktarılan stabilcoin’lerdeki bu artış, boğa sinyali vermenin yanı sıra satın alma gücündeki artışı da temsil ediyor.Blok zinciri sözleşmelerindeki stabilcoin arzı

Stabilcoin’lerin toplam arzındaki net pozisyon değişimi negatif kalmaya devam ediyor. Toplam arzdaki pozisyon değişimi, stabilcoin’lerin blok zincirlerindeki 30 günlük değişimini ölçüyor.


Arzdaki değişim arttığında değer pozitife dönüyor. Yatırımcılar daha fazla stabilcoin edindikçe bu rakam artıyor ve kripto yatırımcıları için takip etmeye değer bir alan oluşuyor.


Stabilcoin’lerdeki net pozisyon değişimi 20 aylık olumlu okumaların ardından Nisan 2022’den bu yana sürekli olarak negatif olmaya devam ediyor.Stabilcoin’lerin satın alım gücü artıyor

Stabilcoin alım gücündeki altı aylık negatif eğilim sona eriyor ve pozitif bölgeye geçiyor. Bu metrik, bitcoin ve ether akışına karşı, borsalardaki stabilcoin akışlarındaki değişimi ölçüyor.


Olumlu gelişme, stabilcoin satın alım gücünün tırmandığını gösteriyor. Bu yüzden bitcoin ve ether’in stabilcoin’lere göre değerlemesi şu anda düşük olabilir.


Birinci ve üçüncü metriklerin birleşmesi, BTC ve ETH için olumlu değerlemelerin yanı sıra talep artışlarının olduğunu gösteriyor. İkincideki yükseliş, bu değerlemelerden faydalanmak amacıyla daha fazla sermayenin oluştuğuna işaret ediyor.İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    teknik analizBitcoinEtherStabilcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Demokratlar, Fed'in Faiz Oranını Düşürmesi Gerektiğini Düşünüyor

11 Haziran 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk