Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

SEI Token’ın Piyasa Değeri, Binance’te Listelenmesinin Ardından Yarım Milyara Ulaşabilir

Merkeziyetsiz borsa Aevo, yatırımcıların token listelenmelerinin bullish mi bearish mi olacakları hakkında fikir belirttikleri bir ürün sunuyor.

10 Ağustos 2023 10:21

Güncellenme: 10 Ağustos 2023 10:27

Lider kripto borsası Binance, 15 Ağustos’ta layer-1 blok zinciri SEI Network’ün yerel token’ı SEI’yi listelemeye hazırlanıyor. Merkeziyetsiz kripto borsası Aevo’nun ön listeleme verilerine göre, şu an itibarıyla trader’lar SEI’nin listelenmesinin ardından 26 sentten işlem göreceğini düşünüyor.


Aevo’nun ön listeleme vadeli işlemler piyasası, çarşamba günü SEI sözleşmelerini ekledi ve yatırımcıların kripto para biriminin listeleme sonrası fiyatı hakkında spekülasyon yapmalarına izin verdi. Ürün, bazı borsalar tarafından sunulan IOU vadeli işlemlerine benziyor.


Aevo’nun kurucu ortağı ve CEO’su Julian Koh, CoinDesk’e “Lansman öncesi vadeli işlemler, kullanıcılar hem uzun hem kısa işlem gerçekleştirebildikleri için fiyat keşfini geliştiriyor” dedi.


Verilere göre SEI’nin Binance’teki dolaşımdaki arzı 1,8 milyar yani toplam 10 milyarlık arzın yüzde 19’i olacak. Böyle kripto para birimi, 26 sentlik fiyatla 386 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olacak ve ilk 100 kripto para birimi arasında yer alacak. Coingecko verileri şu anda SEI’nin herhangi bir kripto borsasında listelenmediğini gösteriyor.


Kripto para birimi Binance'te aktif hale geldiğinde, önişlem gören vadeli işlemler endeks fiyatına referans olmaya başlayacak ve fiyatların spot piyasa değeriyle uyumlu kalması için trader’lardan fonlama oranı alınacak.


Diğer bir deyişle önişlem gören vadeli işlemler, borsa listelemesinden sonra sürekli swap (takas) işlemlerine dönüşecek. Fonlama oranları, bullish long veya bearish short pozisyon holder’ları tarafından belirli aralıklarla ödenen tutarlardır. Uzun pozisyon sahipleri, sürekli takas spot fiyatının primli olduğu durumlarda ayı pozisyonu sahiplerine ödeme yaparlar. Bu sırada ayı pozisyonu sahipleri ise sürekli takas spot fiyatının altında olduğu durumda uzun pozisyon sahiplerine ödeme yaparlar.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    altcoinseiBinancesei networklayer-1

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk