Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Cardano Tabanlı MuesliSwap, Yüksek Slippage Zararlarını Kullanıcılarına İade Edecek

Kullanıcıların “yanlış anlaşılma” sebebiyle slippage’ı çok yüksek ayarlayarak farklı miktarlarda fon kaybettikleri söyleniyor.

9 Ağustos 2023 10:41

Güncellenme: 9 Ağustos 2023 12:53

Cardano tabanlı merkeziyetsiz borsa (DEX) MuesliSwap, platformda slippage’ın nasıl işlediğini “yanlış anlayan” ve bu sebeple istemeden zarara giren kullanıcılara geri ödeme yapacağını açıkladı.


Geliştiricilerin belirttiğine göre, piyasa yapıcılar “sınırlı emri (limit order) girdikten sonra ek slippage tutarını iade edip etmeyeceklerini seçebiliyordu.”Ticaret açısından slippage (kayma), piyasada beklenen fiyat ile emrin gerçekleştiği tutar arasındaki farktır. DEX’lerde kullanıcılar slippage seviyesini manuel olarak ayarlayabilirler.


Ancak MuesliSwap kullanıcıları, merkeziyetsiz borsanın kullanım şekli dolayısıyla yaklaşık bir yıldır bilmeden yüksek slippage seçiyor, dolayısıyla yüksek bir fark ödüyor.


Kişiselleştirilebilir slippage bir teşvik olarak tasarlansa da “yeni kullanıcılar arasında bazı yanlış anlaşılmalara” sebep oluyor.


Geliştiriciler de şöyle bir çözüm buluyor: “Durumu telafi etmek adına son 12 ay içerisinde MuesliSwap havuzlarında yüksek slippage mağduru kullanıcılara proje fonlarımızdan geri ödeme yapacağız. Ayrıca MuesliSwap emir defterindeki bu sorunu gidermek üzere çalışmalara başladık.”


Açıklamaya göre fonlar kullanıcıların on-chain işlem geçmişleri analiz edilerek otomatik olarak dağıtılacak ve ödeme süreci dört haftayı bulabilir. 


10 milyon dolar değerinde çeşitli token’lar bulunduran MuesliSwap, Cardano ağında en çok kullanılan platformlar arasında yer alır. DefiLlama verileri, platformun geçtiğimiz yıl 500 milyon doların üzerinde trade gerçekleştirdiğini gösteriyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Merkeziyetsiz BorsamuesliswapCardanoslippageDEX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: ETF Onayı Sonrası ETH'deki Değişim Oldukça Az

23 Temmuz 2024 17:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk