Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ribbon Finance’in Merkeziyetsiz Borsası Aevo, Altcoin Opsiyon Ticaretini Başlattı

Kullanıcılar daha önce sadece tezgâh üstü piyasalarda gerçekleştirebildikleri LDO, PEPE, SUI, ARB, LTC, APT ve daha birçok coin’in trade işlemlerini opsiyon olarak da gerçekleştirebilecek.

15 Mayıs 2023 15:31

Güncellenme: 15 Mayıs 2023 16:27

Ethereum tabanlı yapılandırılmış ürün firması Ribbon Finance’in merkeziyetsiz borsası Aevo, altcoin’leri destekleyen opsiyon trading işlemleri sunmaya başladı.


Aevo kullanıcıları LDO, PEPE, SYI, ARB, LTC, APT ve daha önce yalnızca tezgâh üstü piyasalarda işlem görebilen diğer token’ları opsiyon trading işlemlerinde kullanabilecekler.


Ayrıca kullanıcılar bu opsiyonlardaki işlem fiyatlarını ve sürelerini seçebilecek ve Galaxy, GSR ve OrBit Markets gibi kripto piyasa yapıcılarından anlık teklif alabilecekler.


Opsiyonlar, alıcılara boğa veya ayı hareketlerine karşı koruma sağlar. Satın alım opsiyonları, dayanak varlıklarda daha önce belirlenmiş bir tarihte veya fiyattan satın alma hakkı tanır.


Altcoin yatırımcılarına daha fazla “opsiyon” sağlamak


On-chain altcoin opsiyonlarının kullanılabilir olması, küçük piyasa değerlerine sahip token’lara odaklanan kripto yatırımcılarının spot / vadeli işlemler ve opsiyon kombinasyonları gibi stratejiler belirleyebileceği anlamına gelir. Bu stratejilerle piyasa gerçekleşmesi olası birçok senaryodan faydalanabilirler.


Şimdiye kadar kripto opsiyon piyasası Deribit’in hakimiyeti ve Bitcoin, Ether ve Solana (SOL) ile sınırlıydı.


Bundan sonra ise Aevo kullanıcıları, opsiyon satın alabilecek, isterlerse vade dolana kadar tutabilecek veya vade dolmadan satabilecekler. Resmi açıklamaya göre Aevo, ilerleyen dönemlerde özelleştirilmiş marjlara da izin vermeyi planlıyor.


Ribbon Finance’in CEO’su Julian Koh, CoinDesk’le yaptığı görüşmede piyasa yapıcıların farazi ticaret hacimlerinin yaklaşık yüzde 30’unu dolar sabitli USDC olarak teminat göstermeleri gerekebilir.


OrBit Markets, Aevo’nun “portföy marjı” sisteminin kullanıcılar açısından daha fazla sermaye verimliliği sağlayabileceğini söylüyor. Portföy marj sistemi, gerçek zamanlı marj gereksinimlerini hesaplamak adına belirli bir portföyde para kazandıran ve kaybettiren pozisyonları dengeleyecek.


Son olarak OrBit şöyle ekliyor: “Bu Aevo için oldukça önemli bir girişim ve on-chain opsiyon ticareti açısından sermaye verimliliğini büyük ölçüde artıracak.”


Daha Fazla Oku

    altcointürev piyasalaropsiyon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk