Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Piyasalardaki Noel Rehaveti Devam Ediyor

Hisse senedi ve kripto piyasalarında tatil kaynaklı durgunluk hakimken, Bitcoin ve Ethereum’da da yatay bir görünüm söz konusu

27 Aralık 2022 10:52

Güncellenme: 27 Aralık 2022 12:13

Noel tatili nedeniyle oldukça sakin bir hafta sonunu geride bırakan piyasalar, ABD dahil birçok ülkede bugün işleme açılacak. Ancak açık piyasalarda da tatil rehavetinin etkilerinin devam etmesi bekleniyor.


“Bitcoin 16 ila 17 bin dolar arasında yeni bir yuva buldu”


Hisse senedi piyasalarındaki durağanlığın kriptoya yansıdığını rahatlıkla söylemek mümkün. Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin düne kıyasla yüzde 0,17’lik yükselişiyle 16 bin 877 dolara yükselirken, geçtiğimiz Cuma gününden beri (23 Aralık’tan beri) yatay seyrini sürdürüyor. CoinDesk’e konuşan trading şirketi Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “Bitcoin’in 16 ila 17 bin dolar arasında konumlanacağı bir yuva bulduğu görülüyor” diyor.


Bitcoin’in hemen ardından ikinci sırada gelen Ethereum’da da benzer bir trend söz konusu. Dünden beri yüzde 0,17’lik ufak bir artış kaydeden Ethereum şu sıralar 1,222 dolardan işlem görüyor.


Yüzde 4,82’lik yükselişiyle diğer büyük kripto paralar arasından XRP sivrilirken, Cardano (ADA) yüzde 1,8’lik ve Stellar (XLM) ise yüzde 0,72’lik ufak düşüşler kaydetmiş durumda.  


Son 24 saatin en çok kazandıran kripto parası yüzde 27,12’lik yükselişiyle Ren (REN) olurken, Luna Classic (LUNC) yüzde 9,76’lık, Quant (QNT) yüzde 8,8’lik, Augur (REP) yüzde 7,97’lik, Load Network yüzde 6,18’lik ve Woo Network ise yüzde 6,07’lik yükselmiş vaziyette.


Dünden beri en çok kaybettiren kripto para yüzde 19,85’lik düşüşüyle Mirror Protocol (MIR) olurken, Stepn (GMT) yüzde 14,63’lük, disctrict0x (DNT) yüzde 8,26’lık, Alchemy Pay (ACHP) yüzde 4,8’lik ve Livepeer (LPT) ise yüzde 4,73’lük değer kaybına uğramış durumda.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Agro Global Summit’te Tarımın Geleceği ve Teknolojik Entegrasyonu Üzerine Konuşuldu

8 Haziran 2023 18:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk