Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Piyasa Düşüşte, Kripto Boğaları 580 Milyon Dolarlık Tasfiyeye Tanık Oluyor

Yatırımcılar daha önce birçok kez Mt. Gox'un bitcoin geri ödemelerine karşı uyarıda bulunmuştu.

5 Temmuz 2024 09:18

Güncellenme: 5 Temmuz 2024 09:45

Mt. Gox bağlantılı bir cüzdandan gelen hareketlerin Asya erken saatlerinde yatırımcıları korkutması ve piyasanın ortalama %10 düşmesine neden olmasıyla kripto majörleri son 24 saatte %20'ye kadar düştü.


Bitcoin (BTC), şubat ayından bu yana tüm kazançlarını sıfırlayan bir hareketle yüzde 8 düşerek 54.000 doların altına geriledi. Ether (ETH) yüzde 10'dan fazla düşerken, Solana'nın SOL’u ve Cardano'nun ADA’sı yüzde 8, dogecoin (DOGE) ise yaklaşık yüzde 18 değer kaybetti.


Coinalyze verileri, piyasadaki hareketlenmenin uzun pozisyonlara bağlı 580 milyon doların üzerinde tasfiyeye neden olduğunu gösteriyor. Bitcoin ve ether üzerine yapılan yükseliş bahisleri kümülatif olarak 380 milyon doların üzerinde kayıp kaydediyor.En büyük tasfiye emri, 18,4 milyon dolar değerinde bir ETH işlemi ile Binance'te gerçekleşti. Açık pozisyon sayısı ise %12 düştü.


Mt. Gox, yıllarca ertelenen son ödeme tarihlerinin ardından bu ay 2014'te bir hack ile müşterilerden çalınan varlıkları dağıtmaya başlayacak. Geri ödemeler bitcoin ve bitcoin cash (BCH) cinsinden yapılacak ve daha önce de bildirildiği üzere, her iki piyasada da satış baskısına katkıda bulunabilir.


Ticaret firması QCP Capital, dün Telegram'da yaptığı yayında önümüzdeki birkaç ay için donuk bir piyasa beklediklerini söyledi.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtctasfiyekripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase, Kişisel On-Chain Cüzdanların Takibine Yönelik Uygulamasını Tanıttı

12 Temmuz 2024 09:35

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk